про нас | книжкові колекції | інформаційний портрет села | творчість наших читачів | агроінформ
| фотогалерея | театр | музей | шкільний відділ | віртуальні виставки

Наша адреса: с. Зоря, вул. Жовтнева, 2
Бібліотека працює: з 11 до 19 вихіднi: субота, понеділок
Шкільний відділ обслуговує користувачів з 9:00 до 18:00 вихідний день - неділя
Тел. 068-76-92-219
Е-mail: leontiivna@ukr.net
Завідувач: Кашернюк Ніна Леонтіївна
 :: Новини ::

В районному Будинку культури села Зоря, де жив і працював знаний композитор, автор сучасних українських пісень, педагог, професор Інституту мистецтв Рівненського державного гуманітарного університету, організатор, керівник і диригент вокально-хореографічного ансамблю "Зоря" Микола Дацик, 21 червня відбувся районний фестиваль вокально - хорового мистецтва імені Миколи Дацика.
З нагоди такої події публічно-шкільна бібліотека підготовила тематичну виставку "В піснях своїх до вас я повертаюсь...".

10 червня 2015 року гості нашого району,регіональна Літня школа молодого бібліотекаря "Бібліотека - територія дитинства", на чолі з директором обласної бібліотеки для молоді Лісовою Л.М., відвідали ПШБ с. Зоря. Паралельно вони побували в Будинку культури, де екскурсію провела директор Шкіндер О.П. та відвідали музей господарства агрофірми "Зоря".
В НВК "школа-гімназія" молоді біліотекарі ознайомились з музеєм школи та краєзнавчим, побували в кімнаті природи.

23 квітня в Зорянському НВК «школа-гімназія» пройшло свято «Великодні дзвони» . Організаторами свята були вчителі музичного мистецтва Вознюк Л.А. та Овдієнко В.В. , а учасниками – учні 1-х – 9-х класів. В актовій залі школи, де проходив захід, вчителем трудового навчання Прокопчук Н.О. була організована виставка великодніх писанок та кошиків.23 квітня, в день Всесвітнього дня книги та авторського права, в шкільному відділі була організована виставка літератури «Хай Україна вся читає, бо книга нас усіх єднає». Для учнів 4-А класу була проведена бесіда «5 хвилин з літературою».
16 квітня 2015 року в Зорянському НВК «школа-гімназія» відбувся обласний семінар з відповідальними з питань цивільного захисту загальноосвітніх навчальних закладів області з теми «Організація підготовки та порядок проведення Дня цивільного захисту».
Для учасників семінару були проведені відкриті уроки з основ здоров’я, захисту Вітчизни, інтегрований урок (географія, біологія, фізика, хімія); відкриті виховні заходи :година спілкування, заняття «Школа здоров’я і БЖ», психологічний тренінг, комбінована естафета зі здачею нормативів ЦЗ. Серед заходів проведених школою був виступ шкільної екологічної бригади та екскурсія навчальним закладом.
В шкільному відділі ПШБ гості були ознайомлені з роботою бібліотеки та виставками літератури «Екологічні проблеми сучасності» та «Людина в надзвичайній ситуації».

З 23.03 по 27. 03.2015р. в шкільному відділі пройшов Тиждень дитячого читання.
Серед заходів, проведених бібліотекою, були: конкурс плакатів – мотиваторів читання «Читати - модно», бесіда «Через читання – до інформації, знань, духовності», відкритий перегляд літератури «Книжок Країна чарівна», виставка літератури «Найстаріші книги бібліотеки», перегляд буктрейлерів з учнями 3-х – 4-х класів «Довідкове бюро читача», свято книги з учнями 5-х класів «Книга – джерело знань».
Протягом тижня діяла благодійна акція «Подаруй книгу другу». Подаровані книги через волонтерів будуть відправлені дітям на схід України.
Також цього тижня в бібліотеці працювала бібліотечна фотостудія «Читач і книга – в об’єктиві», де всі бажаючі мали можливість створити незабутнє фото з книгою.Мова моя калинова

Ну що б, здавалося, слова…
Слова та голос – більш нічого.
А серце б’ється-ожива,
Як їх почує!..Значить од Бога

І голос той, і ті слова Ідуть між люди!
Т.Г.Шевченко

Ці слова стали епіграфом літературного свята «Мово моя калинова», що відбулося 20 лютого в Зорянському НВК «школа-гімназія» і було приурочене до Міжнародного дня рідної мови. У жовтні 1999 року на Тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО було запроваджено Міжнародний день рідної мови, а починаючи з 21 лютого 2000 року цей день відзначають і в Україні.
Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова, ота жива схованка людського духу. Це той дар, з якого ми виростаємо, яким живемо й завдяки якому маємо велике право та гордість називатися українським народом. У світі нараховується, приблизно, 6 тисяч мов. На жаль, філологи застерігають, що у ХХI столітті щонайменше 40% цих мов вимруть. А це страшна втрата для людства. Вмирає мова – вмирає народ.
Учасники заходу розповіли присутнім історію свята, читали вірші, співали пісні, загадували загадки. Ведучими свята були Ілона Головій та Катя Кіянець .Зі сцени юні учасники свята зверталися до присутніх зі словами про необхідність повсякденного піклування про нашу мову. А хто говорить суржиком, той нагадує людину позбавлену чистого повітря.
Свято підготували і провели учні 5-Б кл. з класним керівником Переходько А.М., музичне оформлення заходу професійно виконали вчителі музики Вознюк Л.А. та Овдієнко В.В. Вчитель інформатики Коваль Б.І. допоміг із створенням та переглядом відеоролика про мову. Бібліотекарі шкільного відділу Мініч Є.А. та Жолопа К.П. підготували матеріали до сценарію та оформили виставку літератури «Торкніться сонячного слова».
Після такого заходу ще більше починаєш гордитися, що ти - українець ,і приходить віра, що українська мова завжди буде звучати, а значить – Україна не вмре.
Євгенія Мініч, головний бібліотекар шкільного відділу ПШБ с.Зоря

Флешмоб «Герої не вмирають».

Пливуть гроби по морю, як човни -
По морю рук, по морю сліз і гніву.
Пливуть в човнах розтерзані сини
По хвилі молитов і переспіву!

З болем в серці і сльозами на очах, і з свічками у руках прийшли на площу перед Будинком культури с. Зоря учні Зорянського НВК «школа - гімназія», жителі села, щоб вшанувати пам’ять учасників Революції гідності, які віддали найцінніше – своє життя – заради того, аби Україна встала з колін.
Цей захід проведений в пам’ять про величезну самопожертву героїв Небесної сотні. Вони назавжди залишаться в серцях українців, вони не зникли з цього життя, вони відійшли у вічність. Небесна сотня - це наш біль і наша гордість, це наші сльози і вдячність за все, що вони зробили для нас.
Світла та вічна пам’ять воїнам, які віддали життя за Україну. Герої не вмирають!
Організатори флешмобу: директор РБК О.Шкіндер, І.Богатова, М.Кубович, народний аматорський театр, керівник А.Матвіїва, бібліотека.


12 лютого 2015 року. Зорянську бібліотеку відвідали слухачі курсів післядипломної освіти, працівники клубних установ Львівської та Волинської областей. Цікавилися роботою бібліотеки і закцентували свою увагу на музейній експозиції, присвяченій М.Дацику.


Відкриття меморіальної дошки


28 січня 2015 року в селі Зоря по вулиці Конституції, 12 відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки Миколі Дацику, заслуженому діячеві мисецтв України, професору, який жив і працював у нашому селі. На відкритті були присутні колеги по роботі з Рівненського державного гуманітарного університету, учасники вокально-хореографічного ансамблю "Зоря", члени родини, друзі, адміністрація районного відділу культури і туризму.
Після відкриття меморіальної дошки, у бібліотеці відбулася презентація книги Богдана Столярчука, професора РДГУ "Микола Дацик: композитор, педагог, диригент". Книгу представив автор. Він розповів про виникнення ідеї написання книги. Розповідь письменника доповнили спогадами про М. Дацика П.Невірковець, заслужений працівник культури України,художній керівник, диригент народного хору "Верес" Рівненського МБК, Ульянін П.П., учасник хору, Парфенюк В., редактор газети "Клеванський тракт",Ульяновська Л., педагог , диригент, старший викладач кафедри пісенно-хорової практики та постановки голосу музпедфакультету ІМ РДГУ, Кашернюк Н.Л., зав. ПШБ та ін.Книжкова ялинка 2015 у шкільному відділі ПШБ с.Зоря
Година коду

12 грудня 2014 року на базі публічно-шкільної бібліотеки с. Зоря тренером громадської організації «Центр підтримки громадських ініціатив «Чайка» Оксаною Салівончик було проведено навчання «Година коду» для учнів Зорянського НВК «школа-гімназія».
У рамках тижня інформатики в Україні проходить глобальна освітня ініціатива Година Коду в рамках якої спеціалісти проводять заходи, які спрямовані на ознайомлення з програмуванням на простих прикладах, пояснених відомими людьми в галузі інформатики, і не тільки.
Година Коду є глобальним заходом, який залучає десятки мільйонів учнів у більш, як 180 країнах світу. Кожен може організувати заходи в рамках Години Коду. Одно-годинний курс доступний більш, як 30 мовами. Для всіх віком від 4 до 104.
методичне об’єднання

11грудня 2014 року на базі Зорянського НВК «школа-гімназія » відбулося методичне об’єднання учителів української мови та літератури відділу освіти РДА за темою «Інтегрований урок – лінгвостилістичне дослідження».
Гості школи відвідали шкільний відділ ПШБ, де для них були представлені виставка мовознавчої літератури «Торкніться сонячного слова» та виставка нової літератури для дітей та підлітків «Люби рідне, читай українське». А також головний бібліотекар Мініч Є.А. розповіла вчителям-словесникам про співпрацю бібліотеки та вчителів української мови та літератури.

Тарас Шевченко - явище незвичайне в історії українського народу: і своєю обдарованістю, і своїм місцем у літературі, мистецтві, культурі... Він був справжнім сином своєї нації, патріотом України.
З питань популяризації творчості Т.Г.Шевченка Зорянська публічно - шкільна бібліотека зайняла перше місце в районі серед бібліотек і нагороджена Дипломом першого ступеня і в нагороду - електронна книга.

Юні шанувальники книги

В рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек, що стартував у жовтні цього року під назвою «Шкільна бібліотека – стратегічний партнер освіти», в шкільному відділі ПШБ с. Зоря пройшов конкурс «Кращий читач класу - 2014». Учні 5-Б класу з класним керівником Переходько А.М. підготували справжнє свято книги. Діти представляли свої улюблені твори, малювали до них малюнки, робили рекламу своєї книги. Серед улюблених авторів – книги українського письменника В.Нестайка. Також були представлені книги Т.Крюкової, Е.Распе, К.Матюшкіної, Р.Кіплінга, Д.Ролінг, Ф.Пулмана та інших письменників України та світу. Цалковський Данило, Лебедь Олександра, Власик Роман розповідали про тварин з улюблених енциклопедій. Цікаво представили книгу К.Матюшкіної «Кіт да Вінчі» Кіянець Катя та Медвідь Каміла. Дівчатка так захоплено розповідали про кота да Вінчі та злодія Зизу, що заінтригували навіть дорослих. Вони намалювали великий малюнок, на якому зобразили кота зі скринькою, на дні якої знаходиться посмішка Анаконди та мапа скарбів.
Дуже емоційно розповідав про китайські народні казки Заборовський Ігор. Казка «Пензлик маляра» у його розповіді перетворилася на справжній шедевр усної народної творчості Китаю.
А переможцем конкурсу став Васянович Валентин. Він дуже захоплююче представив головних героїв та передав сюжет книги Ф.Пулмана «Хроніки Нарнії». Валентин зробив висновок, що читати книгу набагато цікавіше, ніж дивитися фільм.
Журі , а це були бібліотекарі Мініч Є.А. та Жолопа К.П., присудили йому перше місце. Йому були вручені грамота «Найкращий читач класу» та приз.
Представляючи свої улюблені книги, юні читачі з допомогою Анжели Миколаївни, акцентували увагу на тих цінностях, які піднімались у творах. Кожен шанувальник визначав чого навчила книга саме його. Адже недарма кажуть «Книга вчить, як на світі жить». І ми надіємося, що хороша справа співпраці класного керівника і бібліотеки, дасть свої плоди в майбутньому .1.10.2014 року в шкільному відділі була проведена виховна година з учнями 5-Б класу «Мистецькі шедеври».
Олена Іванівна Власик, вчитель української мови та літератури Зорянського НВК «школа-гімназія» - переможець районного ярмарку педагогічних ідей з роботою «Вдивляється Тарас у душу України…»


Черкаський народний хор в Зорянській публічно – шкільній бібліотеці.
Лауреат Національної премії України ім.. Тараса Шевченка Черкаський державний заслужений академічний народний хор днями виступив з концертом в Зорянському Будинку культури, а до бібліотеки колектив завітав в пам'ять Миколі Володимировичу Дацику.
Як вже публікувалося на сторінках газет, що в бібліотеці створена музейна експозиція присвячена заслуженому діячеві мистецтв України Миколі Дацику. Майже весь колектив виявив бажання віддати шану місцевому ТАЛАНТУ. Народна артистка України Євгенія Крикун написала відгук у книзі «Відгуки і пропозиції». Художній керівник і головний диригент , заслужений діяч мистецтв України Трофименко Леонід Миколайович був дуже здивований, що в теперішній, такий важкий час люди ще цінують таланти.

Волинський державний академічний народний хор, художній керівник та головний диригент О.Стадник, із задоволенням відвідав сільську бібліотеку, в якій створена музейна експозиція "Пісня - моя доля" присвячена заслуженому діячеві мистецтв України М. Дацику. В Будинку культури відбувся концерт, а на виручені кошти буде видана книга про життєвий і творчий шлях Миколи Дацика.


По благословінню правлячого архієпископа Рівненського та Острозького Варфоломія Свято - Михайлівський храм с. Зоря організував дводенний (11 - 12 серпня) православний табір для дітей. Основне завдання табору - відпочинок фізичний і духовний.

Рекламному сміттю - НІ!


В селі Зоря з ініціативи Сергія Делідона(по професії фотограф) створена група не байдужих людей , які вирішили очистити село від сміття. На початку липня прибирали наш парк.
31 липня організували новий захід по очистці села від рекламного сміття.
Тиждень дитячого читання

Це свято започатковане ще в далекому 1944 році і до сьогодні залишається святом дитини і книги. Адже дитяча книга несе святе слово дітям – майбутнім творцям, винахідникам. Радість спілкування з книгою не можна нічим замінити. А головне завдання Тижня дитячого читання сприяти тому, щоб діти прагнули спілкуватися з книгою протягом усього свого життя.
У шкільному відділі Публічно – шкільної бібліотеки с. Зоря Тиждень дитячого читання пройшов напередодні весняних канікул з 17. 03. 2014 по 21. 03. 2014 році. Школярі та вчителі НВК «школа - гімназія» мали змогу ознайомитися з відкритими переглядами літератури : «Хай Україна вся читає, бо книга нас усіх єднає», «Духовний щит України» (До 200 – річчя від дня народження Т. Г. Шевченка ), « Шевченко на уроці»
Для учнів 1 –х класів був проведений захід «Посвята в читачі», де вони були ознайомлені з правилами користування бібліотекою, дитячим фондом. Була проведена вікторина «Спробуй казку відгадати» де діти відповідали на запитання бібліотекаря і показували свою ерудицію та знання. На пам’ять про зустріч в бібліотеці, дітям були вручені пам’ятки «Книга джерело знань», які розробила бібліотекар Жолопа К. П. З пам’ятки діти дізналися про правила поводження з книгою, про основні вимоги до читання та ін.
З учнями 3 – 4-х класів та класоводами Дацик Н. Г., Шевчук Н. А., Капріян В. Л., Цимбаліст С. М., Варварук Л. О. був організований флеш – моб «Сила Шевченкового слова», на якому всі разом прочитали вірш Т. Г. Шевченка «Садок вишневий коло хати».

Учні 5 – 8-х класів мали змогу переглянути буктрейлери – сучасну рекламу книг. Серед переглянутих відео були буктрейлери на відомі та популярні дитячі книги: Ж. Верна «Таємничий острів», О. Гріна «Червоні вітрила», Б. Космовської «Буба», В. Нестайка «Тореадори з Васюківки», Е . Портер «Поліанна», Р. Дала «Чарлі і шоколадна фабрика» та інші.
Учні 9 – 11 класів переглянули бук трейлери на книги І. Роздобудько «Гудзик», трилогію Л. Дашвар «Биті є », Е. Ремарка «Три товариша», С. Талан «Коли ти поруч», Д. Корній «Гонихмарник» та інші.
Спілкуватися з дитячим письменником, автором книг про віруса Федька Сергієм Гридіним мали змогу учні 6 – А класу. Рівненський письменник ознайомив дітей із своєю творчістю, відповів на запитання дітей.
Учасниками віртуальної подорожі з назвою «Згадав свою Волинь святую …» були учні 8 – А класу разом з класним керівником Шилюк Н. П. Школярі мандрували Рівненщиною, а зупинялися в тих місцях, в яких у 1846 році побував Т. Г. Шевченко.
Тиждень дитячого читання для школярів був дуже насиченим подіями та інформацією. І надзвичайно приємно , коли після заходів проведених нами, бібліотекарями, маленькі першокласники приходили в бібліотеку з батьками і самі із захопленням показували їм ті книжкові багатства, якими володіє бібліотека.
Нехай же світ дитячої книги долучить кожного до неповторної магії слова і зробить кожну дитину і світ навколо неї мудрим, чистим, добрим.Учні образотворчого відділу Зорянської школи мистецтв підготовили виставку малюнків під назвою "Під пальцями моїми душа Шевченка промовля".


Тарас Григорович Шевченко… У життя кожного українця рано чи пізно, але неодмінно, входить Тарас Григорович Шевченко. Постать поета унікальна, наймогутніша на всі часи України. Він пройшов шлях від селянина кріпака до володаря душ і умів нації. З його знанням людей та пристрастей, творчою енергією, що компенсувала його самотність і перетворювала на самодостатню особистість, можна сказати словами євангеліста «Се человек».
Сьогодні весь світ вшановує пам’ять великого Кобзаря, сина України. Народна пам’ять береже його легендарний образ.
1 березня о 13 год. Зорянська публічно – шкільна бібліотека організувала флешмоб «Рівненщина читає Шевченка». Дорослі і діти прийшли до Палацу культури, де знаходиться бібліотека, і з задоволенням читали вірш «Молитва».

Злоначинающих спини,
У пута кутії не куй,
В склепи глибокі не муруй.
А доброзиждущим рукам
І покажи, і поможи,
Святую силу ниспошли.
А чистим серцем ? Коло їх
Постави ангели свої
І чистоту їх соблюди.
А всім нам вкупі на землі
Єдиномисліє подай
І братолюбіє пошли.

ПШБ с. Зоря. Кашернюк Н.Л., Мініч Є.А.


З 24. 02. 2014 р. по 28. 02. 2014 р. в Зорянському НВК «школа - гімназія» пройшов тиждень суспільних дисциплін.
У шкільному відділі була організована виставка літератури «Цікава Україна». Школярі мали змогу ознайомитись з книгами серії «Україна. 101» та іншою літературою про нашу країну.

27. 02. 2014 р. в актовій залі Зорянського НВК «школа - гімназія» пройшло свято «Шевченкова пісня у віках не старіє», яке підготувала і провела вчитель музичного мистецтва Вознюк Л. А. з учнями 6 – 8 класів.
Бібліотекар Жолопа К. П. оформила виставку літератури «Слухайте голос безсмертний Тараса! »
В ПШБ с.Зоря організована виставка присвячена 200-річчю від дня нардження Т.Г.Шевченка "Народжений Україною".

28 січня в шкільному відділі ПШБ с. Зоря для учнів 8-А класу була проведена година історії «Дзвони пам’яті» , присвячена 70-річчю визволення Рівненщини від німецько-фашистських загарбників. Діти були ознайомлені з важливою складовою історії України ХХ століття – Великою Вітчизняною війною1941-1945рр. Сьогодні вже не є секретом, що це одна із найтрагічніших і разом з тим найсуперечливіша сторінка в нашій історії. Із усіх учасників Другої світової війни Україна зазнала найбільших втрат. Вже через рік після початку війни, а саме 22 липня 1942 року, вся територія України опинилася під окупацією Німеччини та її союзників.
Територія нашого краю з перших днів війни перетворилась у фронтову смугу на якій місяцями точились важкі бої. Фашисти проводили масові розстріли мирних людей, в урочищі Сосонки біля Рівного було розстріляно тисячі євреїв, спалювали цілі села разом із жителями. На території міста Рівного фашисти влаштували 3 концтабори.
За період окупації гітлерівці зруйнували на Рівненщині сотні промислових підприємств, 50% житлового фонду. Вони пограбували 456 колгоспів, вивезли до Німеччини понад сотню тисяч голів худоби. Загальна сума збитків, завданих фашистами становила близько трьох мільярдів карбованців. Крім того, на роботи до Німеччини з Рівненщини було вивезено понад 50 тисяч молодих жінок та дівчат. Наш край був звільнений від загарбників частинами 1-го Українського фронту в ході Луцько- Рівненської наступальної операції протягом січня- березня 1944 року. Місто Рівне було звільнено 2 лютого 1944 року.
Діти з цікавістю слухали розповідь бібліотекаря про діяння німців на нашій землі та самі розповідали історії зі спогадів своїх дідів.
Школярі також ознайомилися з відкритим переглядом літератури «Ніхто не забутий, ніщо не забуте», який оформила для школярів бібліотекар Жолопа К.П. де представила літературу про Велику Вітчизняну війну та події на Рівненщині в роки війни.
Завідуюча бібліотекою Кашернюк Н.Л. в сільській бібліотеці оформила виставку «Перемога в ім’я свободи майбутнього» , на якій представила широкий спектр літератури за розділами «Сучасна політика і Велика Вітчизняна війна», «Про війну у книжках ми читаємо», «Україна в роки війни», «Діти в роки війни».
Бібліотекарі
Кашернюк Н.Л., Мініч Є.А., Жолопа К.П.
НВК «школа-гімназія» та шкільний відділ ПШБ висловлює щиру вдячність жительці с. Зоря Власюк Світлані Миколаївні, яка подарувала шкільній бібліотеці 68 примірників книг. Книги поповнять наш бібліотечний фонд і будуть особливо корисні і вчителям, і школярам при вивченні світової та української літератури, особливо безцінна серія «Бібліотека української літератури». Маємо за честь одержати такий дарунок. При нагоді дякуємо всім тим, хто дарує книги бібліотекам.


20 листопада відзначався Всесвітній день дитини. В цей день 1959 року Генеральна Асамблея ООН прийняла Декларацію прав дитини, а у 1989 році – Конвенцію про права дитини. З нагоди свята в шкільній бібліотеці в шкільній бібліотеці був організований відкритий перегляд літератури «Дивовижний світ дитячої книги» та проведена літературна година з учнями 6-А класу. В цей день діти, що завітали до бібліотеки, мали можливість безкоштовно взяти нові книги для читання. Єдиною умовою було, щоб читач не був боржником.
25 жовтня 2013 року в Зорянському НВК «школа-гімназія» проходив обласний зліт лідерів учнівського самоврядування . Школу відвідали найактивніші старшокласники та їх наставники з усіх районів нашої області. Для гостей була проведена екскурсія-ознайомлення зі шкільною бібліотекою. Екскурсоводом був Кашернюк Назар, учень 11-А класу. Він також взяв інтерв’ю в школярів з інших шкіл.27 вересня для бібліотекарів району в будинку культури смт Клевань було організовано свято з нагоди Всеукраїнського Дня бібліотек. Бібліотекарі кожної сільської ради представляли себе, свою роботу, дарували музичні та поетичні дарунки.


Бібліотекарі зорянської сільської ради

Бібліотекарями кожної сільської ради були оформлені столи зі стравами. За найкраще тематичне оформлення стола бібліотекарі зорянської сільської ради отримали головний приз.

Серед страв представлених на столі були: торт "Казковий вернісаж", салат "Абетковий каталог", курка печена "Курочка ряба", щука фарширована "По щучому велінню", риба смажена "Ловись рибко велика й маленька", яйця фаршировані "Яйце-райце", м'ясний салат "Рукавичка", язик під майонезом "Язиката Хвеська", сир із майонезом "Колобок", риба в салаті "Золота рибка".

Рівненщина – це край, що подарував світові Пересопницьке Євангеліє, на якому присягають на вірність державі президенти України, першу в східних слов’ян академію в Острозі, Острозьку друкарню та перший український «Буквар». Наша земля щедра і на таланти. Вона подарувала Україні і людству цілу плеяду знаменитостей – письменників У.Самчука, Б.Тена, О.Стефановича, науковців І. Юхновського, Г. Харпака (лауреат Нобелівської премії з фізики(1992), В. Козявкіна; політичних діячів Л. Кравчука, К.Ващук , В. Грицака; діячів культури О. Білозір, А. Рудницьку, С. Архипчука . Цей список можна продовжувати дуже довго. Але хочеться виокремити одну особистість – Миколу Дацика.
«Пісня – моя доля» - так називається музейна експозиція присвячена М. Дацику, заслуженому діячеві мистецтв України, професору кафедри хорової практики та постановки голосу Рівненського державного гуманітарного університету, що створена в бібліотеці с. Зоря. Митець народився 14 червня 1944 року в с. Козирщина Млинівського району. З 1987 року і до останніх днів життя доля його пов’язала з селом «Зоря». В свій час він був диригентом-хормейстером Волинського народного хору, Черкаського народного хору, був причетним до створення Чернігівського народного хору. Сім років М. Дацик був керівником народного самодіяльного, лауреата Всесоюзного конкурсу ансамблю пісні і танцю Луцького шовкового комбінату. В Зорі він тривалий час очолював вокально-хореографічний ансамбль «Зоря».
Микола Дацик більше 40 років працював з професійними та аматорськими хоровими колективами. Свідченням його майстерності були концертні виступи мистецьких колективів не лише в Україні, але й в Австрії, Німеччині, Болгарії, Польщі, Росії, Білорусі, країнах Прибалтики, Середньої Азії. Його посібники, методичні розробки, програми, методи роботи використовують у багатьох спеціальних та вищих навчальних закладах. А наукові статті та прозові твори – це філософські дослідження духовності українського народу. 100 обробок, 50 авторських творів митця звучали і звучать у репертуарі Черкаського, Волинського, Чернігівського народних хорів та В. Зінкевича, тріо Мареничів, М. Гнатюка, Я. Євдокімова. Перший розділ музейної експозиції знайомить відвідувачів з біографічними даними М. Дацика.
В другому розділі представлений його творчий доробок: рукописи нотних творів, репертуарно-методичний збірник «Жайворова пісня» , куди ввійшли авторські твори та обробки українських народних пісень, диски з піснями та диск з відеороликом «Калиновий міст». Особливе місце в творчості М. Дацика займає прозова книга «Вовк на прив’язі».
В наступному розділі експозиції представлені фотографії вокально-хореографічного ансамблю «Зоря» на гастролях в Австрії, виступи на зорянській сцені, в м. Рівному. А також фото М. Дацика в колі сімейних друзів. Є тут і грамоти, довідки, програми концертів, афіші.
Заслуговує на увагу відгук-рекомендація про творчу, концертну та педагогічну діяльність заслуженого діяча мистецтв України М. Дацика написана А.Т.Авдієвським, народним артистом України. Відгук «На пісенному рушникові» написаний Й. Струцюком, членом спілки письменників України.
«Слово про Миколу Дацика» написав Петро Коробчук, поет, критик, перекладач, член Національної спілки письменників України, а характеристика-рекомендація творчої діяльності митця написана Іваном Сльотою, художнім керівником і головним диригентом державного Українського ансамблю пісні і танцю «Льонок».
Окремий розділ музейної експозиції становлять особисті речі. Це і концертна сорочка-вишиванка, і диригентська паличка, і камертон, і читацький квиток Волинської обласної універсальної наукової бібліотеки.
Експонати для музейної експозиції надала дружина Н.Г.Дацик та жителі села.
Всі бажаючі, всі, хто знав або працював з цією неординарною талановитою людиною можуть відвідати музейну експозицію в дні та години роботи бібліотеки. І хай кожна людина відчує гордість за те, що і наше село дає Україні і світу таланти і знаменитості.

Перший етап хрещення Русі відноситься до правління князя Аскольда. Він був перший із київських князів, який прийняв нову віру. В 955 році хрестилася княгиня Ольга. В цей період уже будуються православні храми. Але великий етап хрещення Русі почався в роки правління князя Володимира в 988 році. Прийняття християнства сприяло поширенню грамотності, освіти, виникнення власної літератури, з'явилися школи, бібліотеки. До 1025- річчя хрещення Київської Русі в приміщенні Зорянської публічно-шкільної бібліотеки оформлено постійно діючу книжкову виставку "Духовність українського народу", проводяться бесіди.

"Хай завжди буде сонце." Таку назву мало свято для дітей в селі Зоря приурочено Міжнародному дню захисту дітей.

Ось ми і дочекались літа,
Перше червня - шана, втіха.
Бо цей день у всьому світі
Приурочили нам, дітям.


Малюнки на асфальті, фізичні вправи на батуті, морозиво, загадки, вікторини, а в великому залі Палацу культури відбулася вистава для дітей Н. Шейко -Медведєвої "Чарівна зернина." З піднесеним настроєм і сміхом діти залишали Палац культури вже у підвечірній час.

"Пiд сузiр'ям Лева" - саме пiд такою назвою в районному Будинку культури с. Зоря вiдбулася презентацiя збiрки поезii поетеси, жительки с. Зоря Тамари Шкiндер. З хорошими словами i щирими побажаннями виступили митцi Рiвненщини: П.Велесик, А.Пастушенко, О.Заворотнiй. Студенти РДГУ виконали пiсню "Намалюй менi дощ", музика А.Пастушенка слова Т.Шкiндер. В творчому вечорi брали участь Клеванська музична школа, Ж.Фалко, Зорянська школа мистецтв.

21 лютого, в день свята Міжнародного дня рідної мови Зорянську сільську бібліотеку відвідали учні 8 - Б класу із класним керівником Переходько А.М.

Зустріч з Михайлом Степанюком.
9 листопада 2012 року в Зорянському НВК "школа-гімназія" пройшла зустріч школярів з місцевим поетом Михайлом Степанюком. Автор прочитав свої поезії, поділився планами на майбутнє, відповів на запитання гімназистів.
Шкільний відділ ПШБ с.Зоря організував виставку творів поета та отримав нові книги в подарунок від автора.

В Зорянській школі мистецтв пройшов конкурс малюнків присвячених спорту. Кращі із робіт представляємо вашій увазі.

Квітує вересень біля школи

У суботу 19 травня в Палаці культури села Зоря відсвяткував свій 10 - ти літній ювілей відроджений народний хор агрофірми "Зоря" імені Плютинського" під керівництвом О.Коник.
Заступник голови райдержадміністрації Ю. Загиней за дорученням заступника голови облдержадміністрації А.Юхименка вручив грошові винагороди учасникам хору і подарував корзину квітів. Були вітання і подарунки від райдержадміністрації, сільської ради та від правління ПРАТ агрофірми "Зоря"ім. Плютинського". Творчого Вам успіху.

21 березня в шкільному відділі ПШБ с.Зоря відбулася презентація книги місцевого письменника Олександра Володимировича Євтушка «Пиво з абрикосів». Допомагав презентувати книгу поет-пісняр Сергій Синюк.

Масові гуляння з нагоди Масляної відбулися 25 лютого в селі Зоря. Було організовано спортивно - розважальну програму, концерт, грав духовий оркестр і традиційне частування млинцями, варениками, кашою.


Вже стало доброю традицією у Різдвяні дні проводити свято колядок і щедрівок. У палаці культури с. Зоря 15 січня хори Свято - Михайлівської церкви та діти недільної школи подарували глядачам прекрасне свято. Народження Спасителя світу оспівали та возвеличили учасники даного дійства.


Звіт Зорянської ПШБ за 2011 рік.
За звітний період бібліотека досягла таких показників:
бібліотека обслуговує 1441 користувачів,
вибуло із бібліотеки 142 користувачі, прибуло - 196.
ПШБ за 2011 рік відвідало 9204 користувачі, при цьому видано 30810 документів.
Платних послуг ПШБ отримали від користувачів – 2980грн. Шкільний відділ закупив для бібліотеки копіювальну техніку вартістю в 1600грн, сільський відділ за придбані гроші закупив книги.
ПРаТ «Консюмерс – скло - Зоря» проплатили рахунок за книги в розмірі 2908 грн.50коп.
Зорянська ПШБ приймала участь у проекті «Бібліоміст» і отримала три комп’ютери в безкоштовне користування. Від дня відкриття (13жовтня) пункту безкоштовного користування Інтернетом до бібліотеки звернулися за інформацією - 259 користувачів.
Фонд бібліотеки на сьогоднішній день нараховує 24110 документів.
Бібліотекою видано довідок – 2256.

З 15 по 16 грудня 2011 року у Зорянському НВК «школа-гімназія» пройшов районний етап Всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2012».
Переможцями стали: у номінації «Етика» - Наталія Шилюк вчитель Зорянського НВК «школа-гімназія», «Українська мова та література» - Оксана Мандич вчитель Квасилівського НВК «школа-ліцей», «Біологія» - Ганна Ковальчук вчитель Великоомелянського НВК «школа-гімназія», «Іноземна мова» - Максим Ткачук вчитель Білокриницької ЗОШ І-ІІІ ст.., «Фізкультура» - Юрій Чорнобай вчитель Зорянського НВК «школа-гімназія».

Лист-подяка за подаровані книги Зорянській ПШБ

Шановний Ж.-А. Барбоза! Прийміть нашу найщирішу подяку за надану нам можливість придбати для бібліотеки 57 примірників книг на суму 2908грн 50коп. Серед придбаних книг, твори класиків української та світової літератури, зокрема, Л.Українки, І.Франка, В.Стуса, У.Самчука, Л.Костенко, В.Шекспіра, Сервантеса, М.Твена та інші, твори сучасних письменників ,книжки з історії України, різноманітні енциклопедії длядітей.

Ця вагома підтримка бібліотеки – свідчення Вашого небайдужого ставлення до проблем культури в цілому і, зокрема, бібліотек. Ми маємо за честь одержати такий подарунок для читачів нашої бібліотеки, а ними є працівники ПрАТ «Консюмерс–Скло – Зоря» та їх діти.

Не дивлячись на те, що світ заполонили комп'ютери, і багато людей отримує необхідну інформацію з Інтернету, ми, бібліотекарі і сьогодні славимо книгу, впевнені, що книга – джерело мудрості, цілителька душі, сонячне сяйво, ріка, що живить Всесвіт.

Ми раді, що і Ви так вважаєте.

Окремо хочеться висловити вдячність читачу бібліотеки – Лукомському Володимиру Івановичута Губіч Ганні Василівні за сприяння у цій благородній справі.

Хай Вам Бог дає здоров'я і благословляє на добрі діла.

Л.Костенко. Берестечко.

Крути.

М.Матіос. Вирвані сторінки з автобіографії.

Л.Дашвар. Рай.центр.

В.Стус. Таборовий зошит.

В.Шкляр. Залишенець. Чорний ворон.

В.Скляренко. Святі місця України.

І.Каганець. Пшениця без куколю.

В.Греченко. Світова та українська культура.

Художня культура Європи.

У.Смччук. Кулак. Месники. Віднайдений рай.

Г.Сагач. Риторичний квітник: афористичний золото слів.

Україна та українці.

В.Лис. Століття Якова.

З.Шнайдер. Волшебныецветыизбисера.

Світ лісу.

Зброя.

А. Клімов. Військова техніка.

Чарівний бісер.

Навчаємось готувати.

Школа малювання.

Вишивка стрічками.

Л. Сергєєва. Людина.

Я. Батій. Підкорення морів та океанів.

Я. Батій. Автомобілі.

Ю. Святенко. Кімнатне квітникарство.

Україна. 101 старовинна легенда.

В.Винниченко. Кумедія з Костем.

Д.Браун. Янголи і демони.

П.Акунін. Печі і каміни.

А.Стругацький. Понеділок починається в суботу.

Р.Бредбері. Кульбабове вино.

А.Стругацький. Хлопець із пекла.

С.Меєр. Господиня.

С.Меєр. Світанок.

В.Нестайко. Неймовірні детективи.

В.Нестайко. Пригода в кукурудзі.

В.Нестайко. Загадка старого клоуна.

В.Нестайко. Супер «Б» з «фрикадельками».

М.Бережнюк. Сніговий хлопчик.

І.Франко. Три міхи хитрощів.

Л.Українка. Хотіла б я піснею стати.

М.Кривий. Шафа для жирафа.

Л.Лузина. Киевскиеведьмы. Принцесса.

В.Мегре. Сотворение.

В.Шекспір. Гамлет, принц Данський.

Г.Веллс. Невидимець. Машина часу.

Л.Романчук. Дорога до дому. Кн.9

Л.Романчук. Чотири дороги за обрій. Кн.8

Л.Романчук. Чотири дороги за обрій. Кн.7

Д.Корній. Гонихмарник.

Л.Дашвар. Биті є. Макар.

І.Франко. Круцю, круцю, журавлі.

М.Метерлінк. Блакитний птах.

М. Сервантес. Дон Кіхот.

Е.Гофман. Крихітка Цахес.

М Кідрук. Навіжені в Перу.

Д. Жолі. Середні віки.

Ф.Сімон. Чудеса світу.

Українська повстанська армія.

Я.Батій. Чудеса техніки.

Р. Дол. Матильда.

Р.Дол. Чарлі і шоколадна фабрика.

М.Твен. Пригоди ГекльберріФінна.

В Зорянській публічно-шкільній бібліотеці у жовтні 2011 року офіційно відкрито центр безкоштовного користування Інтернетом. Це стало можливим завдяки Міжнародному проекту «Бібліоміст». Партнерами з реалізації даного проекту в Україні є Міністерство культури України, Українська бібліотечна асоціація, Агентство США з міжнародного розвитку, глобальні бібліотеки, Microsoft, Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX).
Зорянська ПШБ отримала в своє користування три комп'ютерних комплекси. І тепер кожен бажаючий, прийшовши до бібліотеки, може безкоштовно працювати за комп'ютером.
На відкриття центру були запрошені депутати Зорянської сільської ради, сільський голова Гуз А.Т., редактор місцевої газети «Клеванський тракт», фотокореспондент, учні місцевої школи і всі бажаючі.

30 вересня 2011 року в публічно-шкільній бібліотеці села Зоря відбувся захід "День відкритих дверей". Головний бібліотекар шкільного відділу Мініч євгенія Андріївна та бібліотекар Жолопа Катерина Петрівна провели урок-діалог "Книга та компютер в сучасному суспільстві". В межах уроку була проведена вікторина "Найкращий ерудит". Переможцям вікторини були вручені призи. В бібліотеці було організовано відкритий перегляд літератури "Її величність книга".

Святкування 20-річниці Дня незалежності України в Зорі почалося з дитячого малюнку на асфальті "Ми і Україна". При вході в ПК гостей зустрічала музика духового оркестру. У фойє ПК пройшла виставка виробів народних умільців, виставка квітів, книжкова виставка місцевих авторів та книг про Зорю. О 15-ій годині у великому залі почався святковий концерт.

Юля Мазурчак, учениця 11 класу Зорянської школи-гімназії прийняла участь у 20-му Всеукраїнському відкритому конкурсі читців імені Шевченка і стала лауреатом у своїй номінації. Вона майстерно прочитала твір Тараса Шевченка "Осії. Глава XIV (Подражаніє)", "Вічне каяття" О. Підсухи та "Ти - половець" Л. Костенко.

В спорткомплексі с. Зоря Рівненського району відбувся традиційний волейбольний турнір присвячений пам'яті Михайла Мелещука.

У Зорянському спортзалі проходили матчі футбольного турніру пам'яті відомого зорянського гравця Миколи Саська.

На підприємстві "Агроконцерн" більш відомому, як Зорянський тепличний комбінат стартував 38ий тепличний сезон. Свіжі огірки уже надходять споживачам.

В Зорянському спорткомплексі дано старт другій спартакіаді серед державних службовців, депутатів районної ради, державних службовців, працівників органів місцевого самоврядування, у підсумку переможцями змагянь стала команда працівників відділів та управлінь райдержадміністрації. Команду переможця та призерів змагянь нагороджено спортивними кубками, а учасників дипломами.


Наша адреса: с. Зоря, вул. Жовтнева, 2
Бібліотека працює: з 11 до 19 вихіднi: субота, понеділок
Шкільний відділ обслуговує користувачів з 9:00 до 18:00 вихідний день - неділя
                                                                                                           

Design by Ty ©