Головна

Про нас

Графік роботи бібліотеки:

Ми працюємо: 3 9.00 - 18.15
Вихідні дні - Субота, Понеділок

Наша Адреса:
Рівненський р-н, с.Шпанів, вул. Шкільна, 2
Тел: 096-81-25-540
Завідувач бібліотекою: Сич Олена СергіївнаСич Олена Сергіївна, завідувач публічно-шкільною бібліотекою села Шпанів.

В 1982 році закінчила Дубнівське культосвітнє училище. Стаж роботи 31 рік.

З 1980 р. - 2002 р. завідувач бібліотекою Шпанівської ЗОШ І-ІІ ступенів, з березня 2003 р. завідувач ПШБ с. Шпанів.


Історія Шпанівської ПШБ бере свій початок з післявоєних років. За час свого існування бібліотека два рази змінювала свою адресу. З 1964 року бібліотека розташовується в приміщені будинку культури.

Більш ніж 30 років віддала розвитку бібліотеки в нашому селі Рудакова Віра Степанівна, яка постійно дбала про розвиток та поповнення бібліотечного фонду.

З 1996р. По 1980р. Шкільною бібліотекою завідувала Почтарук Таїсія Максимівна. Вона прагнула прищепити дітям любов до читання. У практиці своєї роботи вона застосовувала різноманітні форми і методи індивідуальної роботи з читання різних вікових груп.

Найпоширенішими формами роботи були: бесіди, обговорення книг, огляди літератури, читацькі конференції.

Найпоширенішими формами роботи були: бесіди, обговорення книг, огляди літератури, читацькі конференції.

З лютого 1980 р. Шкільну книгозбірню очолила Кравець( Сич ) Олена Сергіївна, а з березня 2003р.- Шпанівську публічно-шкільну бібліотеку.

  На сьогодніший день ПШБ розташовується в 2-х приміщеннях:
 • в Шпанівському будинку культури,окремій ізольованій кімнаті площею 60 м.кв.
 • в Шпанівській школі, площею 23 м.кв.

Найголовніша цінність і найдорожчий скарб її – це книги в кількості 16018 примірників (з них підручників 2622).

Загляньте на перерві чи після уроків до бібліотеки. Допитливі оченята читачів шукають для себе щось нове, не знане раніше. І на допомогу їм приходить довідкова література. Це незвичайний фонд бібліотеки.Його примірники розташовані зручно, як кажуть, "під рукою", а тому швидко знаходимо потрібну інформацію в словнику, довіднику чи енциклопедії.

Крім учнів та учителів школи, наша бібліотека обслуговує батьків та членів їх родин, жителів села, працівників с/ради, медпункту, дитячого садка. Особлива увага приділяється людям з обмеженими можливостями, інвалідам , які не можуть самі відвідувати бібліотеку. Таких читачів в нашій бібліотеці є 4, один раз в місяць вони обслуговуються на дому.

  План роботи бібліотеки тісно переплітається з планом роботи Будинку культури та виховними планами класних керівників школи. Таким чином було проведено:
 • Літератно – музичну вітальню " не вмируща наша мова" лютий 2010рік.
 • Тиждень дитячого та юнацького читання:
  1. Літературний диліжанс (3-4кл.)
  2. Поетична вітальня "Мелодії віршів чудових"
  3. Свято книги, тематичні виставки. Березень 2010 рік.
 • Презентація бібліотеки "Мандрівка книжковим містом".
 • Свято "Цей дивний дім - бібліотека"- вересень 2010 рік.
 • Урок-подорож до сільської бібліотеки "Тисяча мудреців під одним дахом"-жовтень 2010рік.
 • Вечір запитань і відповідей "Якби я знав закон" – грудень 2010рік. У бібліотеці відкрито цикл книжкових виставок. Серед них – "Хай святиться ім'я твоє, Україно", "Краю мій, - раю мій, - земле моя!", "Веселе місто Алфавіт", "Країна знань нам двері відчиняє", "Влада інформує", виставка – хоббі "Наші колекції", виставка-адресат " Для вас, батьки", " Твоя майбутня професія", виставка-застереження "Тенета небезпеки".

Матеріали виставок стають предметом обговорення, бесід, міні-презентацій.

А для найбільш активних читачів створюються тематичні полички присвячені дням народження видатних людей, письменників, а також «Україна навіки Соборна», «Права людини та громадянина України», «Українська книга - жива пам'ять поколінь», «Слава козацька не вмре, не загине», «Закон. Мораль. Совість», «І зігрівати свій дім, і доглядати свій сад».Фонд художньої літератури не повністю задовольняє потреби читачів. А тому ведеться «Зошит незадоволеного попиту». У подальшому ці дані враховуються при комплектуванні книжкового фонду.

Одним з найважливіших завдань, які стоять перед бібліотекою, є прищеплення дітям навичок бібліотечно - бібліографічної грамотності. Наша бібліотека має навчально- тематичний план для учнів 1-2 класів, в якому передбачено поступове набуття і поглиблення учнями знань про книгу і бібліотеку. Під час цих уроків я використовую найрізноманітніші методи: бесіди, лекції, практичні заняття, різні види змагань. Вся ця робота змушує учнів отримувати знання, роботи для себе «відкриття».

 • алфавітний каталог;
 • картотеки: краєзнавча; обліку періодичних видань; обліку шкільних підручників;»Обдарована дитина»; «Формування ціннісного розвитку особистості»;
 • картотека методичної літератури для вчителів.

З метою інформування читачів систематично випускаються інформаційні бюлетені «Нові бібліотечні надходження», «Радимо прочитати», «Нові підручники», «Для вас, вчителі».

  Для отримання читацької активності учнів, розширення обсягу знань у бібліотеці розроблено систему бібліотечних форм інтелектуального спрямування. Серед молодших школярів проводилися інтелектуальні ігри:
 • Виставка – вікторина за творами Т.Г. Шевченка «Якщо зможеш відгадай»;
 • «Літературний диліжанс»;
 • Інтелектуальний марафон «Від А до Я»;
 • «Юні читайлики»;
 • Старші стали учасниками вікторини «Чи знаєте ви свій інтелектуал»;
 • Гри «Найуважніший читач».

Нещодавно дирекція Шпанівської ЗОШ І-ІІІст. Виділила на бібліотеку комп'ютер , адже бібліотека повинна забезпечувати доступ до інформаційних ресурсів. В майбутньому читачі нашої бібліотеки зможуть користуватись не тільки традиційними джерелами інформації, такі нетрадиційні (відеоматеріали, програми,базами даних). Вони зможуть прийти до бібліотеки і отримати те, що їх цікавить,а це можливо тільки за умови упровадження мультимедійних технологій та підключення до світової системи інтернет.

Наша бібліотека – саме та крапка на карті села, де зароджуються і горять найбільш яскраві думка й почуття, вона – центр культури, де закладається духовне здоров'я нації, місце, де чекають зустрічей з шанувальниками книги.