Головна

Масові заходи

16 листопада в шкільному відділі Шпанівської публічно-шкільної бібліотеки відбулась «літературна зустріч» з— шведською дитячою письменницею, чиї книги перекладені більш ніж 85 мовами та видані більше ніж у 100 країнах - Астрід Ліндґрен.
На сьогодні вона найбільш відома своїми творами «Карлсон, який живе на даху» та «Пеппі Довгапанчоха». Астрід Ліндґрен мала веселу вдачу, багату уяву, хист до жартів і до цікавих оповідей. Жарти, казки, історії, які вона чула від батька чи від друзів, лягли потім в основу її власних творів.
Бібліотекар ознайомила дітей з біографією відомої письменниці, її творами, а також презентувала виставку книг «Фантазерка на ім»я Астрід».

З метою популяризації бібліотеки та книги, залучення нових читачів до бібліотеки, заохочення кращих читачів 9 жовтня 2017 року в шкільному відділі Шпанівської ПШБ відбулось шоу на бібліотечну тему «Свято хранителів мудрості».
Завідувач бібліотекою ознайомила дітей з правилами поведінки в бібліотеці, повторили правила поводження з книгою, прийняли участь у цікавих іграх та вікторинах, відбувся парад книжок бібліотеки. Визначили кращого читача, ним стала учениця 3-А класу Савицька Марія.
До наймолодших членів шкільної родини(3-А клас, Рачинець Т.Ю.) в гості завітали Королева Книга (Перевозщикова Тетяна), Буратіно (Грицюк Сергій) та Мальвіна (Мукосієнко Іванна), які розповіли, що тільки старанною працею можливо стати справжнім учнем та читачем. Ось так весело завершився цей день у Шпанівській бібліотеці!

Кожного року, навесні, в Шпанівському НВК «школа-сад» проходить Всеукраїнський тиждень дитячого та юнацького читання. Програма Тижня книги розрахована на п’ять днів. Зокрема, цьогоріч, відбулись такі заходи : виставка-презентація «Наш веселий книжковий світ» (1-4 класи); «Подорож до Читай-міста» (1-А, 1-Б класи); «Гостини в народної казки» (дитсадок).
2 квітня 2015р. в Шпанівській публічно-шкільній бібліотеці відбулася зустріч з маленькими читачами дитячого садка, які завітали в народну казку. Наші малята прийняти участь у різних конкурсах, відгадували персонажів з улюблених казок та були нагородженні солодощами та книгами. Вихователі дитячого садка подякували бібліотекарю за цікаву подорож у казку.
Із метою бережливого ставлення до навчальної книги проводився рейд-перевірка підручників, підсумки були оголошені по шкільному радіо. Учні 5-А та 6-го класів, стали учасниками конкурсу «КНИГОМАНІЯ», який складався з 5 турів. В нелегкій боротьбі перемогла команда «Книголюби» 5-А класу, а також були відзначені дипломами та призами найкращі читачі .
Шпанівська ПШБ спільно з Великоолексинською ПШБ підготували поетичний конкурс «Звучи, поезіє, краса душі моєї», який був проведений в Шпанівському НВК «школа-сад». На святі були вшановані геніальні українські поети – Тарас Шевченко та Ліна Костенко. Участь в конкурсі взяли представники Великоолексинської ЗОШ, Ходоської ЗОШ, Шпанівського НВК та Будинку культури села Шпанів.
Всеукраїнський тиждень дитячого та юнацького читання в Шпанівському НВК «школа-сад» завершився нагородженням переможців конкурсів та відзначенням кращих читачів.

Нові книжкові виставки у Шпанівській ПШБ, шкільний відділ
Березневі дні на нашій землі пов»язані з іменем Шевченка. В Шпанівському НВК «школа-сад» у 3-Б класі пройшов виховний захід «Не вмре повік твоє святе ім»я» (вчитель-класовод Вікторія Гончук, вчитель музики Оксана Бобешко). Для кращого ознайомлення з творчістю поета була оформлена книжкова виставка «Вічний, як народ» (бібліотекар Олена Сич). Вчитель, шляхом презентації, ознайомила дітей з біографією видатного Кобзаря, а діти майстерно виконали інсценізацію «Малий Тарас» (Догойда Богдана, Ханевич Андрій). На протязі всього свята звучали поетичні рядки: «Доля» (Завалюк Лілія), «Мені тринадцятий минало» (Дмитрук Євген), «Садок вишневий коло хати» (Лац Варвара), «Реве та стогне Дніпр широкий» (Юсков Владислав), «Мені однаково»(Ящук Віктор), «Зоре моя вечірняя»(Горбатюк Ангелина), «Світає край неба палає»(Орел Зоряна), «Лілея»(Догойда Богдана) та інші.

20 березня 2015 року відбулась віртуальна зустріч «Поговоримо через віки» (5-А клас), організатором якої стала вчитель української мови та літератури Вікторія Стеблій.
Запрошені та учасники свята перенеслись машиною часу в далекі дитячі роки Тараса Шевченка і зустрілись з малим поетом, дізнались багато цікавого про його дитинство, його мрії, нелегке перебування на службі у пана Енгельгардта. Свято супроводжувалось слуханням пісень на слова Шевченка та його віршів.
Так, Шевченкове слово і зараз «Таке просте, таке доступне, таке сміливе, волелюбне, таке гаряче і живе! Воно магічну силу має – всю душу враз перевертає…».

«Майстер посмішки та сміху»
Я відведу Вас в саме потаємне,
Я покажу Вам глибину віків,
Відчуйте й Ви в душі єднання
З своїм корінням, вічним і святим…


Людмила Яськевич

З 22 лютого 2015р. в Шпанівській публічно-шкільній бібліотеці всі бажаючі можуть переглянути музейну експозицію «Відкрий для себе рідне село», яка ознайомлює з далеким минулим «містечка» Шпанів, його людьми, архітектурними пам»ятками та парками.
Наші читачі подарували бібліотеці різноманітні вишивки на полотні та старовинні предмети побуту. Ми, працівники бібліотеки, щиро вдячні односельчанам за подаровані роботи , які представлені в нашій музейній експозиції .

Запрошуємо всіх бажаючих відвідати музейну експозицію «ВІДКРИЙ ДЛЯ СЕБЕ РІДНЕ СЕЛО»!«Майстер посмішки та сміху»
2 лютого 2015 року в шкільному відділі Шпанівської ПШБ відбулась читацька мандрівка «Майстер посмішки та сміху» присвячена видатному українському дитячому письменнику Всеволоду Нестайку. Його творами зачитувалося та зачитується не одне покоління юних користувачів. А славний український казкар відкриває для своїх юних читачів неосяжний світ веселих казкових пригод. Іскрометний гумор, захоплюючі сюжети роблять подорож до цього світу яскравою та незабутньою.
Веселі, дотепні, мудрі казки й повісті Всеволода Нестайка знають і люблять діти і дорослі в Україні, а також учні Шпанівського НВК «школа-сад».
Посиденьки у колі шанувальників книги
23 жовтня 2014 року в шкільному відділі Шпанівської публічно-шкільної бібліотеки відбулися «Посиденьки у колі шанувальників книги». Учні 3-Б класу познайомились з книгами видатного українського дитячого письменника Всеволода Нестайка та переглянули фрагменти з кінофільму «Тореадори з Васюківки».


Зупинись на хвилинку для тебе новинка
5 листопада 2014 року пройшов перегляд літератури «Зупинись на хвилинку для тебе новинка». В шкільний відділ Шпанівської ПШБ надійшло 65 книг, з них 29 екземплярів – подарованих читачами бібліотеки. Діти з захопленням переглянули новинки та взяли почитати.


Діти. Літо.Книга
Літечко-леліто, квітковий розмай,
Завітало літо у наш Рівненський край!


Літо – це така пора коли можна витрачати час на розваги та відпочинок, спілкуватися з друзями вдома, у літніх таборах та, звичайно, у б і б л і о т е ц і.
Так, так… у бібліотеці! Адже книга є вірним та надійним другом для проведення цікавого літнього відпочинку. 6 червня в Шпанівській публічно шкільній бібліотеці, в рамках літніх читань «Діти.Літо.Книга» пройшла весела естафета для учнів 3-4 класів. Діти брали участь у вікторині «З якої казки?», «Хто перший»- пробували свої сили на швидкість читання скоромовок та в конкурсі «Острів скарбів», з допомогою підказок шукали «солодкі скарби». В бібліотеці було організовано нові тематичні куточки: «Привіт! А ми новенькі!», «Тут живуть казки», «Природа джерело радості», «Кіт у мішку».
І, звичайно, був хвилюючий момент нагородження подарунками та солодкими призами. Ось так пройшла ця захоплююча зустріч з Книгою.
Запрошуємо усіх наших читачів, і не тільки, до Шпанівської публічно-шкільної бібліотеки тут можна цікаво і змістовно провести

л і т н і к а н і к у л и !
Ми читаємо Шевченка Перші березневі дні в Україні пов»язані з іменем Шевченка, його славою, його духом, його мудрістю, його любов»ю до України. Він кличе нас згадати свою історію, послідовно відстоювати ідею державної самостійної України.
У дні відзначення 200-річчя Великого Кобзаря в Шпанівській публічно-шкільній бібліотеці відбулась книжкова акція «Ми читаємо Шевченка» , яка розпочалася «Молитвою» поета та хвилиною мовчання в пам»ять про всіх тих, хто загинув на Євромайдані.
Ведучі свята Олена Сич та Тетяна Кондратюк ознайомили присутніх з поетичним та мистецьким талантом Тараса Шевченка. Учні місцевої школи – Вікторія Прокопюк, Кирило Купчик майстерно виконали інсценізацію «Малий Тарас» в супроводі акапельного співу Лукомської Юлії . В бібліотеці була влаштована та озвучена книжково-ілюстративна виставка «Вічний як народ», проведена відео презентація «Обличчя української історії. Тарас Шевченко». Запрошені, читачі бібліотеки, декламували свої улюблені вірші поета: Ірина Яроцька – «Думи мої, думи мої…», Олена Сич – «До Основ»яненка», Тетяна Кондратюк – «Псалом 43», Валентина Новак – «У нашім раї на землі», Валентина Сьомак – «Сон», Світлана Свистун – «Маленькій Мар»яні», Оксана Костюк – «Все упованіє моє,…». Майстерно прозвучала «Лілея» Т.Шевченка у виконанні секретаря Шпанівської сільської ради Марії Догойди. Свято супроводжувалось слуханням пісень на слова поета «Реве та стогне Дніпр широкий», «Така її доля», «Заповіт».
Насамкінець прозвучав вірш Василя Симоненка «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття» у виконанні Ангелини Кондратюк. «Ми сподіваємось, що палке слово Великого Сина України не залишило нікого байдужим, - сказала завідувач бібліотекою Олена Сич. Маємо надію, що звернувшись до книжкових поличок ви відкриєте щось особисте в поезії Кобзаря адже його творіння сіють зерна світла і добра, палахкотять незгасним полум»ям».


25 лютого 2014 року в Шпанівській публічно-шкільній бібліотеці пройшов конкурс читців «Мова моя калинова», на який були запрошені учні 4-го класу Шпанівського НВК « школа-сад» та бібліотекар шкільного відділу Тетяна Кондратюк.
Для юних читачів була проведена екскурсія бібліотекою, ознайомлено з новими книжковими виставками «Читати знову модно», «Український книгозбір», «Вічний як народ», а також пройшов конкурс на краще читання віршів про рідну мову, Батьківщину.
Дітям була продемонстрована відео презентація «21 лютого – День рідної мови».ЛІТЕРАТУРНА ІНСТАЛЯЦІЯ ДО ДНЯ ЗАКОХАНИХ Любов – сильне, глибоке й стійке почуття, гарне й шляхетне, позбавлене егоїзму й розрахунку властивих усім людям. Це ставлення до коханої людини – безкорисливе, що оберігає честь і гідність коханого, приносить йому щастя і радість.
До Дня св. Валентина Шпанівська публічно-шкільна бібліотека подарувала всім читачам літературну інсталяцію під назвою «Арифметика кохання».
Вона являє собою цитати відомих письменників про любов, привітання у вигляді валентинок розклеєних на книжкових стелажах книгозбірні та літературу присвячену почуттям та коханню.
Інсталяція інтерактивна: будь-який читач бібліотеки може забрати собі на згадку валентинку з привітанням та подарувати його коханій чи близькій людині.


4 лютого 2014 року Шпанівську публічно-шкільну бібліотеку відвідали учні 6-го класу місцевої школи разом з класним керівником Панасюк Лідією Миколаївною та директором Шпанівського СЦ СССДМ Яроцькою Іриною Петрівною.
Завідувач бібліотекою ознайомила присутніх з новими книжковими виставками «Український книгозбір», «Читати знову модно» та «Вічний як народ» - присвяченій 200-річчю з дня народження Т.Г.Шевченка.
А також відбулася презентація книжкової виставки «Рівненщина в полум»ї війни» - до 70-річчя звільнення Рівненщини від німецько-фашистських загарбників. Бібліотекар розповіла який страшний і кривавий слід в історії України, в тому числі і Рівненщини, залишила Велика Вітчизняна війна. Офіційні документи, свідчення очевидців, художні твори розповідають про цей складний період в історії України, Рівненщини.
Діти переглянули також медіа презентацію «Щоб наші герої жили поміж нас…» присвячену загиблому під час війни односельчанину Семенюку Костянтину Потаповичу.
До новорічно-різдвяних свят в Шпанівській публічно-шкільній бібліотеці пройшла книжкова виставка «Книжкова заметіль». Бібліотекар розповіла про літературу представлену на виставці , діти декламували вірші, колядували. А також були нагороджені переможці та учасники конкурсу малюнків «Прийшла зима в моє село».


Шпанівська ПШБ підготувала тематичну викладку «Президент вільної України» до відзначення 80-літнього ювілею нашого земляка, видатного політика Леоніда Макаровича Кравчука – першого президента незалежної України.
Завідувач бібліотекою ознайомила користувачів з літературою, документами, які розповідають про вклад Леоніда Макаровича в розвиток незалежної України, активну громадянську позицію.


В листопаді 2013 року при Шпанівській публічно-шкільній бібліотеці була створена мистецько-освітня студія «Світоч». З дітьми проводяться майстер-класи з бісероплетіння та з основ малювання. Заняття проводять користувачі бібліотеки –Сидорчук Ольга Іванівна (бісероплетіння) та Сегень Марія Олександрівна (малюнок).

Запрошуємо усіх бажаючих до нас у «СВІТОЧ»!


Графік роботи бібліотеки:
Вівторок-п’ятниця - 9.00 – 18.15
Неділя 9.00 - 17.00
Вихідний день – понеділок, субота
Бібліотека знаходиться за адресою:
с.Шпанів, вул..Шкільна, 2, Будинок Культури


Фестиваль осінніх кольорів

Найяскравіша пора року, вона викликає захоплення, радість і сум одночасно. Скільки радості приносить її краса! Саме Осені була присвячена поетично-музична композиція «Фестиваль осінніх кольорів» - яку провела Шпанівська публічно-шкільна бібліотека для учнів початкових класів місцевої школи у жовтні 2013 року
З допомогою художніх засобів діти поглибили уявлення про осінь, походження назв місяців, народні прикмети, а також для дітей були проведені конкурси загадок, віршів та малюнку на асфальті «Чарівниця осінь». До свята була оформлена книжкова виставка «Золоте намисто осені». Учасники дійства та переможці конкурсів були нагороджені призами.


МАЙСТЕР-КЛАС - ВИШИВКА БІСЕРОМ.

Вишивання – робота нелегка – терпне спина, болять очі… і водночас внутрішній голос шепоче: ще трошки, ще оцей шматочок , доший цим кольором сьогодні. Ще у Х-ХІ ст. поряд з вишиванням нитками на Русі існувало вишивання перлами, коралами, бісером, стеклярусом. На Україні здебільшого бісером і стеклярусом вишивають на Буковині, Прикарпатті й Закарпатті. Тут ним оздоблюють жіночі й чоловічі сорочки, пояси, кептарі, спідниці, головні убори.
Останнім часом інтерес до бісероплетіння та вишивки бісером спалахнув з новою силою. Ось тому і в Шпанівській публічно-шкільній бібліотеці в рамках року дитячої творчості була проведена мистецька виставка «Благодать натхненя» а також майстер-клас з вишивки бісером . Відвідувачі виставки та запрошені гості – Яроцька Ірина – директор Шпанівського СЦ СССДМ , із захопленням переглянули зразки сорочок, картин, сувенірів виготовлених з бісеру, а також книг присвячених цьому виду мистецтва. Пізніше переглянули відеоролик по вишивці бісером та бісероплетінню. Запрошена місцева вишивальниця - Антимонюк Руслана розповіла дітям про особливості вишивки бісером, ознайомила з інструментами, матеріалами, а також продемонструвала кожному техніку вишивки бісером. Всі запрошені мали можливість випробувати себе в такому мистецтві, як вишивка бісером.
Бісер став улюбленцем багатьох поколінь і навряд чи коли-небудь його забудуть. Предмети, речі прикрашені сяючим бісером, додадуть вам та вашій оселі незвичайного вигляду. То ж запрошуємо всіх у чарівливий світ бісеру!

Завідувач Шпанівської публічно-шкільної бібліотеки Олена СИЧ

1 березня 2013 року відбулася літературно-музична композиція "Вона жива і вічно буде жити"

31 січня 2013 р. Шпанівською ПШБ було проведено інтелектуальне казино з учнями 2-А та 2-Б класів Шпанівського НВК "школ-сад". Під час гри було визначено найрозумніших та найкмітливіших. Ними стали - Нікітіна Юлія (2-А клас) та Поліщук Михайло (2-Б клас). Дітям було вручено дипломи "Найкращий читач" та "Біблію для юних читачів". Після гри діти із захопленням переглянули літературу, довідкові видання, енциклопедії та журнали представлені на тематичній виставці "Кращі книги нашим дітям".Тиждень дитячого та юнацького читанняНайрозумніший читач ( 3-4кл.)Захист читацького формуляра
Мова – душа народу
9 листопада 2011 року в Шпанівській публічно-шкільній бібліотеці пройшла мовознавча година «Мова – душа народу», присвячена Дню української писемності та мови. На свято були запрошені учні 3-го класу місцевої школи та представник соціальної служби по Шпанівській сільській Раді Яроцька Ірина Петрівна.
«Пізнати історію рідного краю і рідної мови нам допомагають книги і самобутня творчість нашого народу: мелодійні пісні і думи, чарівний фантастичний світ казок» - ось головний тезис свята. Для юних читачів була проведена екскурсія бібліотекою, а також пройшов конкурс читців; знавців загадок та прислів»їв та казкознавчиків.
Мова народу – поняття священне, зневажати її – це лише ознака без- культур»я, а й бездуховності. «Юні читайлики» присягнули любити і шанувати, берегти і примножувати українську мову.
Цей дивний світ - бібліотека!