Моє село

 

 

 

 

У кожної людини
Найкраща є земля,
Де ближчий до родини,
І де сім'я твоя,
Де річка відлітає
Кудись за небокрай,
Де сонечко сідає,
Створивши серцю рай,
Лелеченьки на стрісі
Домівку стережуть,
Прекрасно так у лісі,
Який тут бережуть.
І церква височіє
На пагорбі нова,
Пшениці лан жовтіє,
Бо ця земля жива.
Мій Шпанів, серцю милий,
В тобі таємний скарб.
З землі черпаю силу,
У ній багато фарб,
Веселка визирає,
Всміхається навкруг,
І жайворонок грає,
Перелітає луг.
Куди не помандруєш,
Та рідний дім - один.
Його любов відчуєш.
Він - серце всіх родин.

Шевченко Тетяна

 

 


Всеукраїнський тиждень дитячого та юнацького читання

З 3.04-7.04.2017 року в Шпанівському НВК пройшов Всеукраїнський тиждень дитячого та юнацького читання - головна подія року для всіх бібліотек України. Це спілкування читачів різних вікових категорій з цікавими людьми, відкриття нових сторінок в літературі.
Тиждень розпочався книжковою виставкою «Книги-ювіляри 2017 року» та виставкою дитячих малюнків «Моя улюблена книга».
З метою організації змістовного дозвілля дітей відбулися такі заходи: захоплююча гра «Книгоманія» 3-А,Б класи , «Посиденьки у колі шанувальників книги» для учнів 1-А класу, рейд-перевірка «Як живеш, підручнику?». Яскравим та захоплюючим «Святом казки» завершився книжковий тиждень. Учасниками заходу були учні : 4-А, 4-Б, 6-А,7-А класів, вони подарували гостям свята зустріч з казковими героями та привернули увагу дітей до найбільшого скарбу – книги.

Бібліофест 2016 «БІБЛІОЗНАЙКО» стартував у Шпанові

З 1 березня 2016 року в шкільному відділі Шпанівської публічно-шкільної бібліотеки розпочався фестиваль-конкурс інноваційного досвіду БІБЛІОФЕСТ , свято тих, хто присвятив своє життя бібліотеці та тих, хто любить книгу і читання. Метою якого є підняття престижу читання, привернення уваги до книги та бібліотеки .
У рамках фестивалю відбувся « Арт-холл «Подорож до Міста Художників» . Читачам Шпанівської ПШБ гостинно відчинила свої двері Рівненська художня школа. Читачі бібліотеки, учні 4-Б класу Шпанівського НВК, мали змогу доторкнутись до нових творчих виставок вчителів та вихованців художньої школи, а також ознайомитись з різними видами і техніками художньої творчості.Читацький форум «Часу не гаймо – книгу читаймо» відбувся для учнів 6-их класів. Читачі обговорили сучасну українську та світову літературу, що надійшла останнім часом до бібліотеки, а також поділилися враженнями від уже прочитаних книг.


«Хто ця дівчинка білява? Запитає хтось із вас…» - такими рядками розпочалась для учнів 3-Б класу поетична свічка «І Лесин дух із слова в душі лине» присвячена нашій землячці, волинянці – Лесі Українці. Шляхом презентації учні ознайомились з біографією та творчим шляхом поетеси; звучали спогади матері – Олени Пчілки, батька – Петра Косача, брата Михайла, сестер Ольги та Ізидори, дядька – Михайла Драгоманова. Протягом усього свята звучала незабутня поезія Лесі: «На шлях я вийшла ранньою весною», «Як дитиною бувало», «Вишеньки», «Надія», «Хотіла б я піснею стати…» та інші. Інсценізація «Дівчинка з Полісся» вразила всіх присутніх дитячою щирістю , любов»ю до народних звичаїв, пісні, а тому хочеться берегти Лесину поезію, що є частиною української народної творчості.


Перші березневі дні на нашій землі пов»язані з іменем Тараса Григоровича Шевченка, його славою, його духом, його любов»ю до України.. Наймолодших відвідувачів бібліотеки чекав поетичний флеш-моб «Читаємо Шевченка. Сьогодні і завжди!», який пройшов 11 березня 2016 року на території Шпанівського НВК.


Серед різноманітних форм роботи бібліотеки по вихованню культури читання великої популярності набули бібліотечні заняття . Нещодавно учні 4-Б класу, на одному із таких занять, ознайомились з навичками користування довідковою літературою: довідниками, словниками, енциклопедіями . Заняття супроводжувалось презентацією, книжковою виставкою та як підсумок: відбулась вікторина.


Бібліофест «БІБЛІОЗНАЙКО» проходить на славу! Кожен з відвідувачів бібліотеки іде додому з книгами, журналами, приємними спогадами і гарним настроєм.

Фестиваль осінніх кольорів

Найяскравіша пора року, вона викликає захоплення, радість і сум одночасно. Скільки радості приносить її краса! Саме Осені була присвячена поетично-музична композиція «Фестиваль осінніх кольорів» - яку провела Шпанівська публічно-шкільна бібліотека для учнів початкових класів місцевої школи у жовтні 2013 року
З допомогою художніх засобів діти поглибили уявлення про осінь, походження назв місяців, народні прикмети, а також для дітей були проведені конкурси загадок, віршів та малюнку на асфальті «Чарівниця осінь». До свята була оформлена книжкова виставка «Золоте намисто осені». Учасники дійства та переможці конкурсів були нагороджені призами.


6 листопада 2012 року в рамках акції «Письменницький маршрут» в шкільному відділі Шпанівської ПШБ відбулась зустріч з поетом-гумористом, членом Національної спілки письменників України – Михайлом Івановичем Степанюком. Він автор поетичних збірок «Я намагаюся збагнути…», «Що відсміюся – те відплачу», «…Бо ми того варті!», «Підзаконне дишло», «Діти гречкосіїв», книжок для дітей «Грабівський вал», «Свята Ганна», «Пандора», «Поліські легенди» - представленої Рівненською обласною організацією Національної спілки письменників на здобуття Премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва.
На зустрічі були присутні учні 8-11-х класів, вчителі Шпанівського НВК школа-сад, завідувач ПШБ с.Шпанів Сич О.С. Аудиторії була продемонстрована медіа презентація «Хліб-сіль їж, а правду ріж» підготовлену методичним відділом Рівненської державної обласної бібліотеки. Слухачі ознайомились з бліц-анкетою про уподобання письменника: улюблений письменник – Тарас Шевченко, улюблена пісня – Пісня про рушник, улюблена страва – сало, борщ, а також з життєписом, творчістю та буднями Михайла Івановича.
Поет в своєму виступі поділився цікавими епізодами свого життєвого шляху, ознайомив з поетичними збірками, зачитав улюблені поезії та гуморески: «Святкуймо!», «Буква «Г», «Тепер і ми уже Європа», давав відповіді на поставлені питання.
Учні та вчителі отримали приємні враження від зустрічі з письменником та побажали йому доброго здоров”я та плідної творчої праці.
Завідувач публічно-шкільної бібліотеки с.Шпанів - Сич Олена
15.07.2012 р. відбулося святкування 450-річчя сіл Шпанівської сільської ради: Першої писемної згадки про с. Шпанів, В.Олексин, Зозів.