- Головна сторінка -

Публічно-шкільна бібліотека с. Малий Шпаків обслуговує читачі в трьох приміщеннях.

Публічна бібліотека обслуговує користувачів в приміщені ЗОШ с. Малий Шпаків.

Працює з 9:00 - 18:15.
Вихідний день: субота, неділя.
В неділю з 9:00 - 17:00.
За адресою:
Рівненський р-н, с.М.Шпаків, вул. Шкільна, 1
Завідувач Семенчук Наталія Василівна
Тел. 067-47-17-768Шкільний відділ обслуговує користувачів в ЗОШ с. Заріцьк.

Працює з 9:00 - 14:00.
Вихідний день: субота, неділя, понеділок.

Пункт видачі в приміщені клубу с. Заріцьк.

Працює з 15:00 - 18:15.
Вихідний день: субота, понеділок.Новини

Всесвітній день вишиванки

Третій четвер травня – Всесвітній день вишиванки . Вишиванка вважається оберегом від усього лихого, що може статися в людському житті. Вона є символом краси та міцного здоров’я, а також щасливої долі. В Україні вишиванка символізує родинну пам’ять, вірність та любов у сім’ї. Експерти вважають, що український народ намагається закодувати щастя, долю, життя та волю в орнаменті вишиванок. Вишиванками ми показали світу всю ту красу, яка створювалась не знаменитими художниками, а звичайною українською жінкою.
«Ми – українці. Де б ви не були – вдягніть вишиванку» - під таким гаслом пройшло свято у публічно-шкільній бібліотеці села Малий Шпаків і Малошпаківській ЗОШ. .

Свято книги

Святом Книги «Запрошуємо до країни Читалії» для учнів молодших класів Малошпаківської ЗОШ завершився Всеукраїнський тиждень дитячого читання у бібліотеці села Малий Шпаків.
Ведуча свята Соловйова Вікторія та Королева Книга, яку блискуче зіграла Ступницька Софія, повели за собою у країну Читалію учнів 1 класу, які урочисто стали справжніми читачами бібліотеки, склавши обіцянку читача.
Учні 5 класу Редька Юлія, Ювко Вікторія, Галабурда Анастасія, Карабін Артем, Петрик Вікторія, яка майстерно зіграла роль Незнайка і Листоноші, взяли активну участь у підготовці і проведенні свята.
Учні 4 класу читали вірші про книги.
Всі діти мали можливість переглянути нові книги на виставці «Книга творить людину».


Шануймо символи нашої держави

25 років тому, 19 лютого Верховна Рада України затвердила малий герб нашої держави – тризуб.
Перша писемна згадка про український тризуб датується Х ст. Однак археологічні знахідки свідчать, що його використовували трипільці у 4-3 ст. до н.е.
Тризуб – язичницький символ Божественного світу, тому князі брали його за ознаку влади, проголошуючи себе намісниками Бога на землі.
Також вважається, що тризуб – вісник небесної справедливості, сокола, який летить з висоти донизу.
Тризуб завжди буде приваблювати нових любителів загадок та головоломок, доки якомусь щасливцю не вдасться розгадати таємничий код наших предків.

Читачі ПШБ села Малий Шпаків взяли участь у проведенні флешмобу «Шануймо символи нашої держави».

Вшанували захисників України

У жовтні 2016 року урочистою хресною ходою прийшли жителі села Малий Шпаків на узлісся села до могили воїнів УПА, які загинули у далекому 1944 році. Семеро хлопців, найстаршому з них був 21 рік, а наймолодшому лише 18, підірвали себе гранатою, щоб не потрапити до рук ворога. Це були жителі сіл Верхівськ, Дядьовичі, Омеляна.
Поминальною молитвою, разом з отцем Яковом, настоятелем Святоюріївського храму вшанували пам’ять героїв та всіх жителів села ,які загинули, захищаючи незалежність та цілісність України.
Одкровенням для всіх стала розповідь очевидців страшних подій Лети Антоніни Микитівни та її молодшої сестри Фоменюк Антоніни Микитівни. Лише тепер 90-річна Антоніна Микитівна розповіла про те, що саме вона і ще троє дівчат і четверо хлопців таємно від всіх: батьків, родичів, односельчан зібрали та поховали у братській могилі в лісі тіла всіх хлопців, які загинули від розриву гранати. Саме сестри Антоніна і Неоніла постійно, деякий час так, щоб навіть ніхто не знав, доглядали і опоряджували могилу. В 1992 році імена героїв були установлені, а останки перепоховані.
Сільський голова Михайло Войтович та Микола Поровський згадали всіх воїнів, які брали участь в АТО і тих, хто зараз захищає кордони нашої держави на Сході.
Як ехо, в пам’ять про мужність і честь героїв прозвучали повстанські пісні у виконанні народного хору «Оберіг» та церковного хору села Малий Шпаків.


День народження держави

«Мати-Україно – сонце чорноброве, я вклонюся піснею тобі» - такими словами розпочалося свято, приурочене до 25-річчя Незалежності України в Будинку культури села Малий Шпаків. Цікавою і насиченою була програма урочистого заходу: з віршами виступили діти, Семончук Тарас виконав пісню про козаків, співала також його сестра Наталя і мама Таня пісню, яку написала сама. Своїм виступом, як і завжди, подарував хвилини насолоди народний аматорський колектив «Оберіг »під керівництвом Світлани Якимчук. Щирими оплесками вітали присутні в залі виступи Вікторії Денисюк, Ірини Теслюк, дуету «Два лебеді», тріо «Отамани». З вітальним словом виступив Малошпаківський сільський голова Михайло Войтович. Ведучими свята були Оксана Сисюк та Володимир Карабін. У фойє Будинку культури можна було подивитися виставку літератури «Моя країна – Україна» та роботи самодіяльного художника Богдана Пахолюка.


Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек

Жовтень – місяць шкільних бібліотек. В публічно-шкільній бібліотеці с. М.Шпаків, як і по всій країні він проходив під гаслом «Виховуємо громадянина – патріота України».
«Кожен повинен відчувати себе сином Вітчизни, переживати особисте почуття гордості від того, що він спадкоємець її слави, творець її героїчного сьогодення» - це актуальні тепер слова великого педагога В. Сухомлинського, а завдання бібліотеки не лише зберегти, але й передати молодому поколінню українців те багатство, яке визначається поняттям «історична спадщина».
Школярі із задоволенням читають українську книгу, приймають участь у заходах, які проводить бібліотека, зокрема, учні 5-11 класів у конкурсі стінгазет «Книга в нашому житті», написанні міні-творів «Моя перша книжка».


З допомогою Інтернету учні молодших класів здійснили віртуальну подорож «Урядовим сайтом для юних громадян», переглянули відео «Мандри» у Малому Шпакові», побували на бібліотечних заняттях «Читай-місто і зустрічі в ньому», «Як знайти потрібну книжку в бібліотеці», на інформаційній годині познайомилися з «гуліверами» і «карликами» книжкового світу. Користувачі бібліотеки жваво обговорювали нові книги із виставки «Книга творить людину».

Учениця 11 класу Климченко Анастасія написала вірш.
Мандри
Хай душу пронизує подих раптовий
Хай серце заб’ється, бо запах ранковий.
Це може бути кава,
А може сніданок, а может ти просто відчув свій світанок.
Ти сів вже, чи сядеш
Але у же з книжкою.
Відкриєш з просоння ще те , що не вивчив,
Чи те , що не знаєш,
Чи те , що читаєш.
Та ти вже з думками у книзі літаєш.
Подумай…
Це диво. Це дар тобі даний.
Бо досвід читання лиш людям пізнаний.
Можливо, ти ціниш це вже, чи зневага
До прози й поезій тобі чомусь дана.
Не рань свою душу,
Дай змогу читати.
І хоч трошки світу нового пізнати.
Цей світ дуже різний і в кожного свій,
Його сам формуєш у образах мрій.
Читаючи, ти з головою пірнаєш
В уявне життя,
З героєм мандруєш,
Проблеми, страждання, цим чином гальмуєш.
Мозок з легкістю відволвкаєш,
Від навантажень і стресів його позбавляєш.
Ти можеш науку для себе вивчати
І розвиток свій самостійно підняти.
Освідченість, мудрість важливі людині,
Тому почитати ви дайте й дитині.
Любіть кожну книжку,
Любіть і читати.
Любіть ви, звичайно, і просто дрімати.
Але не забудьте хоч книгу відкрити
І мудрості в голову трохи налити.

За честь, за славу, за народ


Історія України важка і неоднозначна, але памя’ть людська тримає у собі все: непримиренний дух українського козацтва, мужність і героїзм солдатів, які зуміли вистояти і перемогти фашизм, воїнів Української Повстанської Армії, що поклали свої голови за вільну і незалежну Україну.
Верховна Рада України підтримала ініціативу Президента України про відзначення на державному рівні Дня захисника Вітчизни 14 жовтня, вперше, саме в день святої Покрови Пресвятої Богородиці зібралися жителі Малого Шпакова і навколишніх сіл у Будинку культури, щоб згадати і вшанувати хвилиною мовчання всіх, хто поклав голову за мир і незалежність нашої країни, щоб подякувати і низько вклонитися тим, хто вижив, пройшовши важкими дорогами Афганістану і пекельним Сходом України.
Ведучі свята Оксана Сисюк і Володимир Карабін запросили на сцену Малошпаківськоого сільського голову Михайла Войтовича, який розповів, що двадцять один житель з дев’яти невеликих сіл Малошпаківської сільської ради був призваний на службу в збройні сили саме на схід України, місце проведення антитерористичної операції.
Гучними оплесками та квітами привітали всі присутні у залі учасника бойових дій в Афганістані Олександра Коновальчука, учасників АТО: Андрія Бовгирю (був поранений, нагороджений медаллю «За захист України»), Романа Боровця (снайпер,охороняв Широкіно, Комінтернове, Лебединськ, Маріуполь, нагороджений медаллю «Незалежність України» III ст. у 2014,2015 роках), Олександра Кутницького (охороняв і супроводжував боєприпаси), Миколу Максимова (воював у найгарячіших точках АТО, нагороджений орденом «За мужність» III ст., орденом «Слава і честь» III ст., нагрудним знаком «За зразкову службу»), Олександра Оксенчука (солдат-кіборг), Юрія Парфенюка (128 гірсько-піхотна бригада, оборона Дебальцево), Сергія Юрчика (95 окрема мобільна бригада, нагороджений медалями «За єдність України», «За зразкову службу», «За військову доблесть»).
Микола Максимов та Микола Поровський розповіли про події в зоні АТО, учасниками яких вони були, про важливість захисту кордонів і збереження миру в нашій країні.
Саме цим молодим хлопцям ми дякуємо за мир і спокій у наших домівках, саме їм були присвячені пісні «Народе мій», «Над колискою сина», «Україна кохана», «Гей,соколи» та інші, які виконав народний хор «Оберіг» (керівник Світлана Якимчук, концертмейстер Олександр Бабохін. Для учасників АТО дарували пісні молоді і талановиті Юлія Серко, Ірина і Дмитро Теслюк, Віка і Оля Денисюк, декламували вірші Аня Кравчук та Діана Хіль.
Порадували глядачів своїми привітаннями і найменші учасники свята – вихованці дитячого садочка «Сонечко».
У фойє Будинку культури бажаючі могли написати свої побажання на листочках «Дерева миру», ознайомитися з книгами та газетними матеріалами на тематичній виставці «Стежками пам’яті і слави».
Приклали зусилля в організацію і проведення патріотичного, змістовного, мистецького свята «За честь, за славу, за народ», присвяченого Дню захисника Вітчизни Малошпаківський сільський голова Михайло Войтович, художній керівник Олена Сінокопчук, директор Будинку культури Юрій Сисюк.Згадаймо про День Перемоги


Друга світова війна забрала мільйони людських життів. 70 років пройшло від Дня Перемоги над нацизмом. 8 травня в День пам’яті та примирення учні та вчителі Малошпаківської ЗОШ згадували трагічні сторінки нашої історії. Хвилиною мовчання вшанували тих, хто віддав життя за рідну землю, тих наших земляків, які мужньо боролися на фронтах і день за днем наближали визволення світу від нацизму.
Не стало в селі учасників війни, але німими свідками тих страхіть стоять по лісах та над дорогами одинокі хрести над могилами, пам’ятники та обеліски.
Наші односельці побачили війну вже в четвер 26 червня 1941 року. На світанку фашистські танки почали наступ на Рівне зі сторони Заріцька. В лісі під Обурком розташувалися радянські війська. Зав’язався нерівний бій, в якому загинуло багато бійців. В пам'ять про той страшний ранок на братській могилі обабіч дороги на Плоску стоїть пам’ятник Невідомому солдату.

169 наших односельчан загинули в боях за рідну землю. На їхню честь поставлено пам’ятник в центрі села М.Шпаків.

У шкільному парку стоїть обеліск , на якому викарбувані слова «Ім’я його невідоме, подвиг його безсмертний». Тут перепоховані останки невідомого солдата.

На узліссі недалеко від школи поставлено хрест воїнам УПА, які загинули в далекому 1944 році, підірвавши себе гранатою в криївці. Останки їх були перепоховані в 1992 році


Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек

З метою підняття престижу бібліотек, привернення уваги вчителів, учнів та батьків до популяризації читання, в цьому році започатковано в жовтні проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек в Україні, основним завданням якого є висвітлення здобутків шкільних бібліотек та популяризація їх діяльності.
Публічно-шкільна бібліотека села Малий Шпаків забезпечує інформаційну підтримку навчально-виховному процесу, виконує важливу роль в інноваційному розвитку навчального закладу, використовуючи комп’ютерну техніку та доступ до інтернет ресурсів.
В рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек бібліотекою проведено ряд заходів: оформлено книжкові виставки: «Прочитайте – це цікаво», «Книга творить людину».
Під час проведення Дня нової книги, школярі ознайомилися з новими надходженнями до бібліотеки, з книгами, які подарували користувачі.
Учні молодших класів відвідали бібліотечні заняття «Як книга прийшла до нас», «Книга – твій друг», «Чудесне – поруч», які є невід’ємною частиною популяризації бібліотечно-бібліографічних знань серед користувачів.

Читачі публічно – шкільної бібліотеки с. Малий Шпаків взяли участь у флешмобі «Рівненщина читає Шевченка»
Радість спілкування з книжкоюПрищепити дітям любов до читання – така головна мета Всеукраїнської ініціативи «Додай читання», яку започаткувала українська дитяча письменниця Євгенія Пірог.
Підтримали акцію Малошпаківська публічно-шкільна бібліотека і дитячий садочок «Сонечко». Нещодавно книжкова шпаківня з яскравими дитячими журналами та книжечками на поличках до себе малечу дитячого садочка. Читання – це дивовижне щастя і радість спілкування з книгою. Даруймо його нашим дітям!Всеукраїнський тиждень дитячого читання в Малошпаківській бібліотеціЦікаво пройшли масові заходи в рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання в Малошпаківській бібліотеці. Діти ознайомилися з книжковою виставкою «Книга творить людину», слухали казки на голосних читаннях «Ваші улюблені казки», побували на бібліотечному занятті «Нам без книг ніяк не можна», взяли участь у конкурсі уважних та начитаних «Книжкові лабіринти», з допомогою Інтернету мандрували бібліотеками краю.
Найбільше були задоволені учні 1 класу, адже їх урочисто приймали в читачі бібліотеки. В підготовці та проведенні свята «Посвята в читачі» взяли участь учні 5 класу: Кузів Богдана – ведуча, Степанюк Марійка – Королева Книга, Балацька Надійка – Зайчик, Кондратюк Таня, Петришина Оля – учасники дійства.


Учні 10 класу Малошпаківської ЗОШ I-III ступенів взяли участь в діагностичному он-лайн тестуванні, яке пройшло в Малошпаківській публічно-шкільній бібліотеці. Співпраця бібліотеки з програмою Бібліоміст дала можливість підключити ноутбуки до Wi-Fi мережі: Бібліотека та скористатися безкоштовним Інтернетом.
30 січня учні пройшли тестування з української мови, а 31 січня з історії України та математики. Отримані результати показали кому і над чим потрібно ще попрацювати, щоб успішно здати тести із зовнішнього незалежного оцінювання у випускному класі.
Діагностичне он-лайн тестування з української мови.«Ми доростаємо до історії власної і до високого»

Атмосферою сердечного слова, Теплих побажань, повчальних роздумів сповнювалась зала Малошпаківської загальноосвітньої школи 9 жовтня. Цього дня завітала до нас красива і мудра жінка, талановита художниця, поетеса, письменниця, авторка книг для дітей і дорослих Любов Антонівна Пшенична.
Присутні з цікавістю переглянули презентацію «Не вмію я жити впівсили», надану Рівненською державною обласною бібліотекою, яку представила завідувач публічно-шкільною бібліотекою села М.Шпаків Семенчук Н.В.
З любов’ю читали рядки життєстверджуючих творів Любові Пшеничної учні, які взяли участь в літературно-мистецькій композиції «Ми доростаємо до історії власної і до високого», яку підготувала вчителька української літератури Петрович Л.В.
Присутні були зачаровані переглядом відеофільму про життя письменниці, в якому прозвучали пісні на її поезії та мультфільмом Дубенської кіностудії, створеним за дитячими творами авторки.
Уважно слухали розповідь мисткині про себе, яка причарувала своєю легкістю, витонченістю, красою.
Особливо запало в душі школярам побажання авторки кожному знайти у собі свою зірку, свій талант, який у кожного є, тільки потрібно його розкрити і відгранити.