Виконання

Куди піти вчитися

У житті кожної людини є момент, коли необхідно прийняти для себе одне з найважливіших рішень – вибрати справу за покликанням, тобто професію. Вибір професії недаремно називають другим народженням людини. Адже від того, наскільки правильно зроблено вибір професії, залежить суспільна цінність людини і, нарешті, її радісне сприйняття світу і щастя. З цього приводу відомий педагог і психолог К. Д. Ушинський писав : "Якщо ви вдало виберете працю і вкладете в неї душу, то щастя саме вас знайде". Для свідомого і самостійного вибору професії необхідні знання і наявність багатьох можливих варіантів вибору, уявлення про те, яких особистісних якостей, здібностей вимагає та чи інша професія, які можливості вони забезпечують для професійної кар'єри і чи є попит на спеціалістів за тією чи іншою професією на ринку праці.

Щороку випускники шкіл роблять відповідальний крок – обирають навчальний заклад, з яким їхнє життя буде пов'язане декілька років. Як не помилитися? Як обрати той самий заклад, до якого ти мріяв вступити, в якому ти отримаєш знання, що допоможуть тобі знайти своє місце в дорослому житті? У пошуках відповідей на ці та інші питання юнакам та дівчатам у пригоді стане бібліотека.

Куди піти вчитися

В публічно- шкільній бібліотеці смт Квасилів відбувся тиждень інформації під назвою «Куди піти вчитися». Матеріали виставок знайомили випускників з правилами вступної кампанії-2011, зокрема, з системою електронного прийому документів до вишів; інформували про класифікацію професій за типами та видами діяльності, а з допомогою диференційно- діагностичних тестів можна було перевірити, чи відповідає обрана майбутня професія сподіванням абітурієнта. Окремий розділ був присвячений навчальним закладам Рівненщини: буклети, інформаційні аркуші, плакати надали детальну інформацію про виші, професійні ліцеї, коледжі та технікуми нашого краю.

Куди піти вчитися

Приємно зазначити, що цьогоріч публічний відділ нашої книгозбірні розширив асортимент послуг, наданих громаді селища: ми маємо вільний доступ до Інтернету. Завдяки цьому випускники мали змогу отримати саму нову оперативну інформацію безпосередньо з сайтів вишів, оцінити рейтинг обраних навчальних закладів та їх вступні новації. Запропонована послуга знайшла схвальний відгук у наших читачів, учні-випускники із задоволенням нею скористалися. Безумовно, безліч пропозицій може приголомшити. Тому дуже важливо, щоб юнаки та дівчата змогли отримати найдостовірнішу інформацію про всі навчальні заклади України, інформацію, яка допоможе їм зробити свідомий крок до своєї мрії. Саме таку мету ставили собі працівники нашої бібліотеки Захарчук О.В. та Матвійчук М.С., організовуючи тиждень інформації, який, сподіваємося стане в нас традиційним.

Шановні абітурієнти! Ваш вибір – це завжди тільки ваш вибір. Обираючи навчальний заклад, орієнтуйтеся на свої захоплення та здібності. А інформація, яку ми пропонуємо вам, нехай буде вашим провідником на перших кроках вашого дорослого життя. Успіху вам! Вірного рішення у виборі альма-матер! Прагнення до навчання, працьовитості та натхнення! Хай вам щастить!

День Матері

8 травня 2011 року Україна відзначала День Матері. Не залишилося в стороні і наше селище. В будинку культури відбувся святковий звітний концерт квасилівської музичної школи, приурочений до цього свята. Чудові музичні номери, сольні виступи вихованців та викладачів школи, щирі зворушливі вітання – усе це було дарунками чарівним жінкам-берегиням, матерям, сестрам, бабусям.

Бровчук Марія Сергіївна

А працівники публічного відділу нашої книгозбірні організували виставку робіт народних майстрів-квасилівчан. Жителі селища мали змогу помилуватися барвистими рушниками, які вигаптували вишивальниці Баранович Валентина Володимирівна та Бровчук Марія Сергіївна, оцінити тонку роботу майстра-різбляра Самойлюка Василя Михайловича. Сподіваємося, що схвальні відгуки відвідувачів надихнуть наших майстрів на створення нових шедеврів народного мистецтва і в нашому селищі пройде ще багато таких виставок!

Посвята в читачі

Книжка. Важко переоцінити її значення для людства. Спочатку рукописна, а потім друкована книжка була і залишається невичерпним джерелом знань. Мабуть, про жоден витвір людського генія не сказано стільки мудрих і хороших слів, як про книжку. Видатні постаті всіх епох складали їй гімни, звеличували це чи не найбільше чудо з чудес.

Ще не вміючи читати, ми розглядали малюнки до казок, слухали цікаві історії з вуст наших рідних. Нині ми щодня маємо справу з книгою як в школі, на роботі, так і вдома. Завдячуючи книжці, ми знаємо минуле, сьогодення і маємо можливість зазирнути у майбутнє. Тому змалечку, з перших самостійних кроків, ми намагаємось привити нашим дітям любов до книжки.

Тому в Квасилівській селищній бібліотеці щороку проводиться свято «Посвята в читачі» для першокласників Квасилівського НВК «школа-ліцей». Першокласники у супроводі своїх класних керівників Смочек Ганни Василівни, Дутко Віри Михайлівни, Менчинської Лариси Миколаївни та Сачук Людмили Петрівни відвідали нашу книгозбірню. Бібліотекарі Матвійчук Марія Сергіївна та Захарчук Оксана Віталіївна провели дітям екскурсію по відділах бібліотеки, ознайомили з книжковими виставками. Дуже зацікавили дітей книжкові полички «Що читали мами й тата», «Дитяча періодика», «Розумійко», «Барви «Веселки»» тощо, на яких відвідувачі відзначили своєю увагою книжкові новинки нашої бібліотеки.

Школярі з цікавістю слухали розповідь бібліотекарів про історію створення книги, її довгий та складний шлях від минувшини до сьогодення. Юні читачі розказували вірші про книги, активно приймали участь у святі та задавали питання про книги працівникам бібліотеки. Діти ділились враженнями про вже прочитані книжки та цікавились тими, які ще не читали. В конкурсах «Казкознавці» та «Читайлики» першокласники відповідали на питання, які допомогли перевірити чи уважно вони читають і пам`ятають героїв своїх улюблених казок. Також діти вивчили правила користування книгами та пообіцяли їх дотримуватись.

Посвята в читачі

По завершенню свята кожен юний читач добрав собі книгу або журнал за смаком. Діти були дуже задоволені, ділилися враженнями один з одним, чим порадували нас – бібліотекарів.

Любіть книжку,вона полегшить вам життя, по-дружньому допоможе розібратися у строкатій і бурхливій плутанині думок, почуттів, подій, вона навчить вас поважати людину і самих себе, вона надихає розум і серце почуттям любові до світу, до людини!

23.01 – «Посвята в читачі бібліотеки». Традиційне дитяче свято для учнів 1-х класів.

17.02 – «Конкурс читців, присвячений річниці від дня народження Т.Г. Шевченка». Відбувся в актовій залі школи за участю учнів 2-9 класів.

27.02 – Літературний конкурс «Найкращий читач – 2009 року». Пройшов у бібліотеці. Брали участь учні 6-х та 7-х класів.

Книга – друг на все життя

Щорічно наша бібліотека долучається до Всеукраїнського тижня дитячої та юнацької книги. Цьогорічний тиждень розпочався 25 березня дитячим ранком «Книга – друг на все життя», який пройшов за участю учнів сьомого та четвертого класів.

Інтелектуальний брейн-ринг «Відгадай з якої казки» відбувся між учнями 3-х класів 24 березня. Того ж дня читачі оглянули виставку «Ярмарок журнальних статей».

Юні ілюстратори книги

25 березня відвідувачів бібліотеки привернула увагу виставка дитячих малюнків на тему «Юні ілюстратори книги». Свої роботи представили учні 1-8 класів.

Учні всебічно допомагають бібліотеці в поновленні фонду, беруть участь у доброчинній акції «Подаруй бібліотеці книгу».

26 березня відвідувачі бібліотеки змогли оглянути щойно подаровані книги.

Пізнавальний характер носила бесіда «Історія книги», що пройшла 27 березня. Учні 8-го класу поглиблено ознайомилися з історією виникнення перших книг та історією книгодрукування. Цьому сприяла книжкова виставка «У книзі відкриваємо ми світ».

Дзвони Чорнобиля

30 квітня в актовій залі Квасилівського НВК «Школа-ліцей» пройшов вечір-реквієм «Дзвенять дзвони Чорнобиля», на якому бібліотека представила перегляд літератури під назвою «Дзвони Чорнобиля». Учні 9-х класів, які були задіяні у вечорі, поіменно згадали ліквідаторів пожежі і хвилиною мовчання пом’янули загиблих.

8 травня у 8-х класах пройшла година спілкування на тему «Ніхто не забутий – ніщо не забуте», присвячена 64-й річниці з Дня перемоги.

Книжкова лікарня

У квітні-травні цього року ми долучилися до акції «Живи книго!». Бібліотечний актив школи допомагав проводити рейди-перевірки стану збереження підручників. Підсумки рейдів відображені на стенді «Куточок читача». За підсумками огляду-конкурсу, що пройшов 12 травня, комісія визначила переможцями учнів 8-Б класу та виявила тих, хто незадовільно зберігає підручники.

Міс 8 клас

Цікаве і насичене шкільне життя же більш урізноманітнив конкурс краси «Міс 8 клас». Він викликав велику зацікавленість учнів та набув популярності у школі. У конкурсі приймали участь 9 учасниць. Вони мали змогу показати свою дотепність, ерудицію, вокальні здібності, що й стало визначальними чинниками для членів журі.

За результатами голосування перемогу здобула учениця 8-Б класу Микитюк Наталія, яку визнали найкращою не лише члени журі, але й глядацька аудиторія.

Живи, книго!

Щорічна акція «Живи, книго!» допомагає здійснювати контроль за станом збереження підручників. Бібліотечний актив школи та члени учнівського самоврядування допомагали бібліотекарям проводити рейди-перевірки стану збереження підручників. Підсумки були підведені у травні цього року. За результатами конкурсу перше місце серед класів молодшої ланки зайняв 2-Б клас, серед старших класів найкраще збережені підручники учнями 8-А класу.

У рамках акції «Живи, книго!» читачі мали змогу переглянути книжкові виставки, серед яких найбільшу увагу привернула виставка «Підручники наших батьків». На ній були представлені книги 70-80-х років видання, що викликало неабияку зацікавленість та захоплення учнів.