Останні новини

Оселилась у садочку «Книжкова шпаківня»…


Цікавий захід відбувся 28 березня у Квасилівському ДНЗ «ясла-садок»: в одній з груп оселилася «Книжкова шпаківня».

Раніше її подарував селищній бібліотеці дитячий письменник із Здолбунова Сергій Гридін. Ось тільки потрібно було її прикрасити. Тепер вона ошатна, чепурна – милує око, ніби запрошує підійти. Кожна стінка «міні-бібліотеки» прикрашена ілюстраціями з творів Тараса Григоровича Шевченка: «Садок вишневий коло хати…», «Тече вода з-під явора», «Катерина», які майстерно виконав Квасилівський художник Омелян Мельничук. А ще тут – вічні слова Великого Кобзаря:

Учітесь, читайте,
І чужому научайтесь,
Й свого не цурайтесь!

…Саме про важливість книги, читання розповідали вихованцям групи тривалого перебування в цей день ведучі презентації – волонтери РРЦСССДМ, учениці Квасилівського НВК «школа-ліцей» Ярина Гаврон та Дарина Міркевич. Дівчатка запропонували малечі багато цікавинок: читали вірші, проводили конкурси, розповідали прислів’я та приказки. Маленькі «читайлики» не «пасли задніх»: вони дружно вигукували назви улюблених книжечок, відгадували загадки та брали активну участь в конкурсі з м’ячем «Відгадай казку», а найголовніше, - виявили неабияку ерудицію! Загалом, сумувати не довелося нікому! Малята щиро пообіцяли, що з книгою будуть «довіку жити-дружити», адже «життя без книжок – весна без квітів», а «книги читати – усе знати!»


Насамкінець, малята щиро відгукнулися на пропозицію завідуючої Квасилівською ПШБ Оксани Захарчук самостійно поповнювати полиці «книжкової шпаківні», засчеляти її новими «жителями» та ділитися з друзями радістю спілкування з книгою (звісно ж, з дозволу мам і тат). Сподіваємося, що дружбу з книгою юні квасилівчани пронесуть через усе життя, і ще не одна чепурна «книжкова хатинка» з’явиться у нашому селищі!
P. S. Автор висловлює щиру подяку за розуміння та співпрацю Гридіну Сергію Володимировичу, Мельничуку Омеляну Івановичу, Лисак Ользі Миколаївні – завідуючій Квасилівським ДНЗ, Семенюк Раїсі Федорівні – вихователю-методисту Квасилівського ДНЗ, Тетяні Онопрійчук та Надії Дем’янчук – фахівцям з соціальної роботи Рівненського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Ярині Гаврон та Дарині Міркевич – волонтерам Рівненського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.


«На вічному шляху до Шевченка…»


Квасилів продовжує відзначати 200-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка. 19 березня у читальному залі бібліотеки Квасилівського профліцею відбувся літературний вечір під назвою «На вічному шляху до Шевченка…». Розпочався він виступом бібліотекаря ліцею Наталії Охремчук. Пані Наталія відзначила: «Для багатьох поколінь українців Шевченко означає так багато, що створюється ілюзія, ніби ми все про нього знаємо, все в ньому розуміємо. Та це лише ілюзія. Шевченко як явище величне й вічне – невичерпний і нескінченний. Нам ще йти і йти до його осягнення. Ми на вічному шляху до Шевченка…»
Протягом цього чудового вечора його ведучі – Марина Корнійчук та Любов Яроша, учасники та глядачі – а це учні та вихователі профліцею - згадували вікопомні сторінки життя Тараса: сирітські дитячі роки; петербурзький період, коли пензель і олівець манили Шевченкову творчу уяву з не менш палкою пристрастю, ніж образне слово, і, нарешті, солдатська каторга заслання… Щемливо звучало Шевченківське слово у виконанні Тетяни Ярмольчук (поезії «Давно те діялось…», «Причинна»), а поезія «У нашім раї на землі..» у її виконанні прозвучала справжнім гімном Материнству та зворушила глядачів до сліз… У виконанні Олександра Болотнюка прозвучала поезія «Гомоніла Україна...», а Олег Охремлюк продекламував вірш Кобзаря «Не гріє сонце на чужині...». Уявити собі доленосну зустріч молодого Тараса з «добрим ангелом Шевченка» - Іваном Сошенком допомогла жанрова сценка у виконанні Мирослава Процика (Шевченко) та Андрія Шулевського (Сошенко). Глядачі змогли насолодитися талантом Шевченка-художника, проглянувши слайд-презентацію, яку змістовно коментувала Наталія Охремчук. Звучали й пісні, написані на слова Поета: їх з неповторною душевністю співали Любов Яроша та Тетяна Ярмольчук.
Завідувач ПШБ смт Квасилів Оксана Захарчук розповіла про видання творів Т. Г. Шевченка, що вийшли за останні роки, зокрема, про «Повне зібрання творів у 12-ти томах» (К., 2001 -) та «Зібрання творів у 6-ти томах» (К., 2003). Вона відзначила: «Найкраще будь-якого Митця характеризують його твори. Видання, про які я розповіла, є цінною частиною фонду нашої бібліотеки, й, сподіваюсь, ще не раз стануть у пригоді вам, адже майбутнє України неможливо уявити без Шевченківського Слова».
Закінчився літературний вечір також поетичним словом: ведуча Марина Корнійчук прочитала вірш, сповнений гіркотою та болем втрати, й, разом з тим, надією на відродження України – «На роковини смерті Шевченка» Володимира Самійленка:

Поет живе! Ми слухаєм його:
Ми чуєм заповіт його священний -
Учитися, кохати край стражденний
І не цуратись рідного, свого.
І всі ми, скільки є, в душі своїй
Клялись тих дум не зраджувати зроду,
І справдимо ми заповіт святий, -
Поет живе в серцях свого народу!


Завідувач ПШБ смт Квасилів Оксана Захарчук 20 березня 2014 року


«Шевченківський календар: день за днем…»


В Квасилівській ПШБ продовжує роботу книжкова виставка «Шевченківський календар».
Нагадаємо, що ця виставка буде діяти протягом усього ювілейного Шевченківського року і буде розповідати користувачам бібліотеки про самі значущі події в житті Кобзаря, про історію створення окремих його творів та їх значення в світовій літературі.
Відкрився календар, звичайно ж, розповіддю про «Кобзар» - вінець творчості Тараса Шевченка, перлину його літературного доробку. Нагадаємо: 12 лютого 1840 року вийшов цензурний дозвіл друкувати «Кобзар». Так назвав свою першу віршовану збірку двадцятишестирічний поет Тарас Шевченко. Цю назву було збережено і для двох наступних видань 1844 і 1860 років. Це була подія величезного значення не тільки в історії української літератури, а й в історії самосвідомості українського народу.
На виставці представлені спогади сучасників Великого Кобзаря, відгуки про окремі поезії, які увійшли в збірку, відомості про видання «Кобзаря» різних років і на різних континентах. Відвідувачі з цікавістю підходять до виставки, цікавляться представленими тут матеріалами, адже в житті кожного українця є речі, які визначають зв’язок поколінь, генетичну пам’ять нашого народу. Безперечно, одна з них – це «Кобзар»!


Завідувач ПШБ смт Квасилів Оксана Захарчук 4 березня 2014 року
Флешмоб в Квасилові


1 березня 2014 року в нашому селищі відбувся флешмоб «Рівненщина читає Шевченка на майданах та вулицях області». Жителі Квасилова зібралися в сквері поблизу пам’ятника постраждалим від Чорнобильської катастрофи, щоб усім разом помолитися за долю України словами Великого Кобзаря. Із вступним словом перед учасниками акції виступила завідувач ПШБ смт Квасилів Оксана Захарчук: «Шановні квасилівчани!
Перш за все, дозвольте подякувати вам за те, що сьогодні ви прийшли сюди, зібралися, щоб взяти участь в акції «Рівненщина читає Шевченка на майданах та вулицях області». Зараз наша країна переживає складний, трагічний період. Всі ми, кожен з нас щиро тужимо за героями України; щоб засвідчити нашу єдність і шану, ми ініціюємо цей флешмоб.
Вам відомо, що цьогоріч Україна, весь світ відзначає 200-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Великого Кобзаря називають провісником долі України, голосом українського народу. На аркушах, які ви тримаєте, ви бачите уривок з поезії Шевченка. Цей твір - «Молитва». Він був написаний у травні 1860-го року – менше, ніж за рік до смерті поета. Тут немає слів зневіри, ненависті – лише палке благання до Бога: подати нам «любов, сердечний рай», всім «братолюбіє» послати, щоб ми «любили правду на землі». Головна ідея твору – в таких рядках:

А всім нам вкупі на землі
Єдиномисліє подай
І братолюбіє пошли.

Лише там, де є злагода і мир, є майбутнє… Сьогодні, саме в цю годину, саме цю поезію разом з нами прочитають жителі багатьох міст, районів, сіл та селищ Рівненщини. Нехай щира молитва за Україну пролунає в палкому слові Кобзаря!»


Завідувач ПШБ смт Квасилів Оксана Захарчук 3 березня 2014 року
«Афганістан болить у душах наших…»


У Квасилівському будинку культури 13 лютого відбувся районний захід з нагоди відзначення 25-ї річниці виводу колишніх радянських військ з Республіки Афганістан. На урочистості були запрошені ветерани-афганці Рівненського району. Участь у заході взяли голова Рівненської районної державної адміністрації Анатолій Камінський, заступник голови райдержадміністрації Сергій Подолін, Рівненський міськрайонний військовий комісар Михайло Твердохліб, голова Рівненської районної української спілки ветеранів Афганістану «Саланг» Іван Тижук, сільські та селищні голови району, учні Квасилівського професійного ліцею та Квасилівського НВК "школа-ліцей", військовослужбовці оперативного командування "Північ".
Працівники Квасилівської публічно-шкільної бібліотеки на цьому заході презентували тематичну виставку під назвою «Афганістан болить у душах наших…». Тут були представлені видання різних років, присвячені цій неоднозначній та болісній сторінці історії нашої держави. Окрема сторінка виставки під назвою «Афганські рани Квасилова» знайомила відвідувачів з вирізками з періодичних видань різних років, в яких розповідається про «афганську історію» нашого селища. Це і розповіді про наших земляків - воїнів інтернаціоналістів Олександра Нагорняка, Миколу Коваля, інтерв’ю з ними, й історія відкриття в Квасилові пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам з Рівненського району, які загинули в цій страшній війні.
Урочистості в будинку культури завершилися концертною програмою. А пізніше урочистою ходою усі учасники заходу вирушили до пам'ятника загиблих воїнів-інтернаціоналістів Рівненського району, віддали їм глибоку шану покладанням вінків та квітів. Священник о. Ігор відслужив заупокійну молебень біля пам'ятника. Військовослужбовці вшанували пам'ять загиблих воїнів урочистими салютними пострілами.


Завідувач ПШБ смт Квасилів Оксана Захарчук 17 лютого 2014р
Використано матеріали з сайту kvasilov.com/news/read/1200
"На вічному шляху до Шевченка"


Цьогоріч Україна відзначає величну епохальну дату – 200-річчя від дня народження Великого Кобзаря. До пам’ятних заходів з цієї нагоди долучилося й наше селище.
У рамках відзначення 200–річчя від дня народження Т.Г.Шевченка 15 січня у Квасилівському НВК «школа – ліцей» відбулася історико – літературна конференція «На вічному шляху до Шевченка». Вчителі української мови та літератури намагалися всебічно розкрити талант геніального поета та художника, який прославив Україну у всьому світі.
Бібліотекарі долучилися до організації заходу та підготували розгорнуту тематичну виставку «Слава Шевченкова – слава України», склали бібліографічний список літератури на дану тему та забезпечили добір потрібної літератури для виступів. В ході конференції вчителі мали змогу детальніше ознайомитися з маловідомими сторінками біографії поета, оцінити глибину його поетичної спадщини, згадати про друзів, які підтримували завжди та про жінок, що схвилювали серце генія.
Мультимедійна презентація допомогла осягнути велич Шевченка як художника, та оцінити його високу майстерність і довершеність полотен.
Логічним завершенням конференції була декламація поетичних творів Великого Кобзаря у виконанні вчителів навчального закладу, що допомогло не лише зрозуміти, а й відчути силу Шевченкового слова.
А в публічному відділі бібліотеки 28 січня відбулася презентація виставки «Шевченко – 200», яка покликана стати своєрідним Шевченківським календарем. Протягом року матеріали виставки будуть інформувати відвідувачів книгозбірні про основні події у житті Тараса, розповідатимуть про історію написання окремих його творів та художніх полотен.
Сподіваємося, що заходи, які планують провести протягом Шевченківського року працівники нашої бібліотеки, допоможуть квасилівчанам різного віку ще глибше осягнути всесвітню велич Шевченківського слова, долучитися до його пророчої мудрості.


Завідувач ПШБ смт Квасилів Оксана Захарчук
головний бібліотекар ПШБ смт Квасилів Світлана Матвійчук.
5 лютого 2014 року


На вічному шляху до Шевченка
Бібліографічний список літератури до конференції:
1. Большаков Л.Н. Повість про вічне життя: Наук.-худож. кн.: Для серед. та ст. шк. віку/ Худож. Ю.Г.Кудь.- К.: Веселка, 1990.- 214с.
2. Бойко О.В. Трагічна доля жінки-матері у творчості Тараса Шевченка/ О.В.Бойко // Все для вчителя. – 2006.- №3-4. - с. 19-21.
3. Вічний як народ: Сторінки до біографії Т. Г. Шевченка: Навч. посібник/ Автори- упорядники О. І. Руденко, Н. Б. Петренко. – К.: Либідь, 1998. – 272 с.
4. Дзюба І. Шевченкофобія в сучасній Україні/ І.Дзюба// Укр-ка мова та літ-ра. – 2007.- №9.- с.3-12.
5. Грибінюк Г. Мікропоетика пейзажу в прозі Т.Шевченка/ Г.Грибінюк// Укр-ка мова та літ-ра. – 2013.- №3.- с.18-22.
6. Єфремов С.О. Шевченкознавчі студії/ С.О.Єфремов; Передмова Є.С.Соловей; упорядкував О.В.Меленчук. – К.: Україна, 2008.- 368с.
7. Неділько Г. Я. Тарас Шевченко: Життя і творчість: Книга для вчителя. – К.: Рад. школа, 1988. – 247 с.
8. Погорєлова Н. Полум’яний культ материнства/ Н.Погорєлова// Укр-ка мова та літ-ра. – 2007.- №9.- с.16-20.
9. Романовська Г. Кобзар у полоні жіночих чар/ Г.Романовська// Укр-ка мова та літ-ра. – 2013.- №3.- с.25-30.
10. Скоць А. До проблеми періодизації творчості Тараса Шевченка/ А.Скоць// Дивослово. – 2006.- №3.- с.58-62.
11. Соя Б. «Діли з убогим заробіток…» Грошові знаки у творах Т.Шевченка/ Б.Соя// Укр-ка мова та літ-ра. – 2004.- №9.- с.21-22.
12. Стеценко О. «Сині аж чорні очі» Жінки у долі Шевченка/ О.Стеценко// Укр-ка мова та літ-ра. – 2007.- №9.- с.28.
13. Чанін С.В. Великий рід великої людини. Науково-популярний нарис/.- К.: ТОВ «ЕЛІБРЕ», 2008.- 160с.
14. Шевченкова криниця: Збірник афоризмів із творів Тараса Шевченка/ Упоряд. В Дорошенко, Т. Майданович. – К.: Криниця, 2003. – 288 с. (Сер. «Скарби Тарасової Гори).

«Письменницький маршрут»: Сергій Гридін у Квасилові


22 листопада, в рамках акції «Письменницький маршрут», в актовому залі Квасилівсь-кого НВК «школа-ліцей» відбулася творча зустріч учнів 4-х класів ліцею з письменником-земляком, який народився та проживає у місті Здолбунів, Гридіним Сергієм Володимирови-чем.
Пан Сергій - переможець у номінації «Краще видання для дітей» у конкурсі «Краща книга Рівненщини 2012», директор літературного фестивалю для дітей «Дивокрай 2013». У 2012 році його книга «Федько у пошуках чупакабри» потрапила до списку премії «Книга року ВВС». А цьогоріч 42-річний здолбунівчанин Сергій Гридін потрапив у список претен-дентів на премію “Дитяча книга року ВВС-2013? завдяки книзі “Не такий” про підлітка По-тапа, який страждає від надмірної ваги і пов’язаних з цим неприємностей. В інтерв’ю ВВС Сергій Гридін зазначив, що його книга — про маленького товстого хлопчика, який має про-блеми у спілкуванні зі своїми батьками, з однолітками, дівчатами, і про те, як він ці пробле-ми вирішує. Нагадаємо, що Сергій Володимирович є автором також таких творів для дітей:
- «Федько, прибулець з інтернету» («Видавництво Старого Лева», 2011)
- «Федько у віртуальному місті» («Видавництво Старого Лева», 2011)
- «Федько у пошуках чупакабри» («Видавництво Старого Лева», 2012)
- «Не такий» («Видавництво Старого Лева», 2013).
Зустріч вийшла надзвичайно теплою, невимушеною та яскравою. Розповіді автора бу-ли щедро перемежовані запитаннями читайликів, серед яких чи не найголовнішим було: «А коли вийде з друку Ваша наступна книга?». Виявилося, що юні квасилівчани пильно слідку-ють за перипетіями та пригодами головних героїв книг про доброго комп’ютерного віруса Федька та щиро співпереживають їм. Однак пан Сергій так і не розкрив головного секрету: що ж буде з героями в наступній книзі, куди занесе їх доля цього разу?.. Але це нічого, адже тим цікавіше буде взяти до рук новеньку книгу автора!
Під час творчої зустрічі присутнім була продемонстрована слайд-презентація, підгото-влена Рівненською обласною універсальною науковою бібліотекою, яка розкрила основні аспекти життєвого і творчого шляху письменника. В нашій бібліотеці є дві книги Сергія Гридіна: «Федько у віртуальному місті» та «Фе-дько у пошуках чупакабри», і без перебільшення маємо відзначити, що на поличках вони ніколи не залежуються. Маємо надію, що наша книгозбірня поповниться й іншими творами пана Сергія, адже написані вони дуже цікавою, «смачною» мовою. Чого варті хоча б в імена деяких героїв його книг: Маркіз де Переймайло, Біленький, Фотошоп та інші.
Отож, бібліотекарі наполегливо рекомендують: шукати, брати в бібліотеці, в знайомих, купувати та обов’язково ЧИТАТИ книги Сергія Гридіна! Незабутні враження та гарний на-стрій гарантовано! Недарма девізом письменника є слова: «Читаймо, бо ми того варті!»
А Сергію Володимировичу хочемо побажати творчого неспокою, багато яскравих ідей та вдячних читачів!


Завідувач ПШБ смт Квасилів Оксана Захарчук 16 жовтня 2013 року


Вивчити англійську просто, як раз, два, три!


Нагадаємо, що 24 липня 2013 року в приміщенні читального залу публічно-шкільної бібліотеки смт Квасилів відбулася презентація нового спільного проекту програми «Бібліоміст» та фірми Funmedia - «English 123 в бібліотеці». Бібліотека може бути місцем вивчення англійської мови! На презентацію були запрошені представники селищної ради, молодь Квасилова, працівники центральної районної бібліотеки Рівненської ЦСПШБ на чолі з заступником директора по роботі з дітьми Коротчук Л. П., а також кореспондент Рівненського міськрайонного тижневика «Слово і час». Інформація про нову цікаву програму з вивчення англійської мови в бібліотеці з’явилася також на селищному сайті KVASILOV.COM, який користується серед квасилівчан неабиякою популярністю. Презентація пройшла у невимушеній творчій атмосфері. Кожний присутній мав змогу оцінити потенціал проекту, ознайомитися з інтерфейсом програми, поміркувати, чи хотів би він вивчати англійську мову в такий спосіб.
„English123 в бібліотеці” – інтерактивний курс англійської мови для дорослих. Курс призначений для тих, хто тільки починає вивчати англійську мову або має початковий рівень. Мета проекту – допомогти тим користувачам, які мають бажання вивчати англійську мову, але не мають такої можливості. Про можливість його запровадження в нашій книгозбірні бібліотекарі дізналися з розділу новин на сайті програми «Бібліоміст». Ми подали заявку на участь в проекті – і ось уже запрошуємо наших користувачів спробувати свої сили у вивченні англійської мови!
На жаль, в ході проекту виникла затримка через технічні роботи, які проводив на порталі у липні польський партнер-розробник курсу. Але всі деталі, нарешті, узгоджені - програма діє! 7-11 жовтня 2013 року в нашій бібліотеці відбувся Тиждень інформації, протягом якого були зареєстровані перші учасники проекту „English123 в бібліотеці” – наразі це семеро жителів Квасилова. Кожний з них (а це і бібліотекарі, і учні старших класів Квасилівського НВК «школа-ліцей», і молоді службовці), обрав для себе певний рівень складності програми в залежності від початкової підготовки та своїх побажань. Тих, хто сподівався, що це буде звичайне рутинне навчання з виконанням вправ та заучуванням артиклів (пам’ятаємо це ще зі школи, чи не так?), чекала велика несподіванка: курс складається з цікавих, різнобарвних (в прямому й переносному значенні) уроків, вимагає творчого підходу та, в певному сенсі, креативності. Як свідчать експрес-опитування наших користувачів, студіювати англійську в бібліотеці їм дійсно подобається!
Отож, ми дуже тішимося, що наша бібліотека може запропонувати громаді селища ще одну інформаційну послугу, а кожному квасилівчанину – можливість посилити свій внутрішній потенціал та здобути знання, які, ми певні, не будуть зайвими в сучасних реаліях. Плануємо брати участь й у інших проектах, які могли б зацікавити наших користувачів. Щиро сподіваємося, що завдяки програмі «Бібліоміст», зможемо стати «Сучасною бібліотекою» для нашої громади.


Завідувач ПШБ смт Квасилів Оксана Захарчук 16 жовтня 2013 року
Вивчити англійську просто, як раз, два, три!


24 липня 2013 року в приміщенні читального залу публічно-шкільної бібліотеки смт Квасилів відбулася презентація нового спільного проекту програми «Бібліоміст» та фірми Funmedia - «English 123 в бібліотеці». Бібліотека може бути місцем вивчення англійської мови!
„English123 в бібліотеці” – інтерактивний курс англійської мови для дорослих. Курс призначений для тих, хто тільки починає вивчати англійську мову або має початковий рівень. Він складається з чотирьох рівнів: перший і другий призначений для початківців, третій і четвертий - для середнього рівня. Тривалість курсу становить один рік за умови, що учасник буде навчатися в бібліотеці двічі на тиждень. Мета проекту – допомогти тим користувачам, які мають бажання вивчати англійську мову, але не мають такої можливості.

Курс був створений на основі оригінальної методики, розробленої міжнародною командою лінгвістів. Роботою команди керував Кшиштоф Воєводзіц - чотириразовий стипендіат Міністерства освіти Польщі, а також стипендіат Британського психологічного товариства за дослідження в галузі дидактики.

Варто додати, що автори курсу English123.com.ua отримали престижну нагороду - сертифікат якості European Language Label в 2011 та 2012 роках. Сертифікат ELL присуджується Фондом розвитку системи освіти за видатні інноваційні проекти та високу якість.

Починаючи з липня 2013 року, програма "Бібліоміст" розпочне видачу субліцензій на безкоштовний доступ до електронного курсу для бібліотек-заявників.

Отож, до участі у програмі запрошуємо усіх тих, кому англійська мова необхідна в щоденній роботі, і тих, кому знання англійської полегшить її пошуки. Всіх, хто, незалежно від віку, освіти, професії просто хочуть говорити англійською! За детальною інформацією звертайтеся до селищної бібліотеки.


Завідувач ПШБ смт Квасилів Оксана Захарчук
Куди піти вчитися?
Вже традиційно, в другій половині травня, в публічному відділі Квасилівської ПШБ ві-дбувся тижневик інформації «Куди піти вчитися?». Протягом двох тижнів, з 20-го по 31 тра-вня 2013 року, випускники 9-х та 11-х класів Квасилівського НВК «школа-ліцей» мали змогу ознайомитися з розкладом та правилами проходження ЗНО на сайті Львівського регіонального центра оцінювання якості освіти ( http://www.lvtest.org.ua/), дізнатися про особливості прийому документів та правила вступу у різні виші України та, зокрема, Рівненщини.
А для тих випускників, котрі ще не визначилися з вибором життєвого шляху, бібліоте-карі підготували виставку, на якій були представлені класифікатори різних професій, різно-манітні психолого-педагогічні тести для визначення своїх здібностей та схильностей, та на-віть перелік професійних захворювань. Також всім бажаючим працівники бібліотеки надава-ли пам’ятки – списки сайтів різних вишів нашої країни. Приємно відзначити, що виставка, а особливо можливість прямого доступу до інформаційних ресурсів навчальних закладів Укра-їни, викликала жвавий інтерес наших юних відвідувачів та їхні схвальні відгуки.
Життєвий успіх складається з багатьох чинників; вибір вірної, «своєї» професії – чи не найголовніший з них. Нехай же щастить вам в цьому, любі наші випускники!Завідувач ПШБ смт Квасилів Оксана Захарчук

В Квасилівській публічно-шкільній бібліотеці відбулась яскрава подія –пройшов щорічний дитячий ранок "Посвята в читачі " . Цьогоріч Квасилівський НВК "школа-ліцей " прийняв у свої стіни 125 маленьких квасилівчан, які сформували п'ять перших класів. Першокласники під керівництвом класних керівників Сидора Богдана Михайловича, Ковальчук Світлани Миколаївни, Марушкевич Раїси Іванівни, Хоцик Світлани Борисівни та Саваринської Любов Іванівни відвідали нашу книгозбірню. Діти із захопленням послухали історію виникнення книги та переглянули відеоролик "Як твориться книга".Також дітям розказали про дитячі сайти в інтернеті , які знадобляться їм як в навчані, так і в дозвіллі. Сайти "Казкар", "Весела абетка","Сторінками журналу "Пізнайко" зацікавили діток яскравим оформленням та змістовним наповненням. Кожна дитина підібрала собі книгу або журнал за смаком та отримала море позитивних емоцій. А ми , в свою чергу, надіємось, що відвідування бібліотеки юними читачами стане доброю традицією.
Бібліотекар ПШБ смт Квасилів Марія Матвійчук

Працівники Квасилівської публічно-шкільної бібліотеки вирішили підтримати Всеукраїнську ініціативу «Додай читання», започатковану українською дитячою письменницею Євгенією Пірог . Ініціатива має на меті заохочення дітей до літератури та читання. А реалізовується вона у вигляді яскраво оформлених книжкових поличок,що мають вигляд шпаківень.
У Квасилові бібліотекарі встановили таку шпаківню в селищній амбулаторії. Стильна шпаківня одразу привернула увагу присутніх дітей та їхніх батьків. ЇЇ наповнення теж порадувало діток: яскраві книжечки, сучасна дитяча періодика та оригінальне оформлення нікого не залишили байдужими.
Спостерігаючи таку безпосередню зацікавленість юних читачів, нам , бібліотекарям, було приємно розповісти про сам проект «Додай читання», що має на меті прищепити дітям любов до читання. Працівники бібліотеки Марія Матвійчук та Оксана Захарчук пояснили, що ,навіть, в поліклініці можна провести час приємно та з користю. Сидячи в черзі, не боятися лікаря,а прочитати гарну книжечку і підняти собі настрій. Літературу в цій, так званій, маленькій бібліотеці поновлюватимуть бібліотекарі, але і відвідувачі за бажанням можуть приносити з дому книжечки та робити свій внесок в популяризацію дитячого читання.
Свій внесок в створення книжкової шпаківні зробили також друзі нашої книгозбірні Василь Томчук та Дарія Васильчук: Василь Ігорович вготовив шпаківню за власними кресленнями, а дизайн, в якому відображено українські традиції, вигадала та втілила Дарія разом з мамою Ольгою Васильчук, за що ми їм щиро вдячні.
Нехай книга буде всюди і запрошує Вас до читання. А ми Вам у цьому допоможемо.
Бібліотекар ПШБ смт Квасилів Марія Матвійчук


«Хай квітне рідне слово у віках…»


21 лютого – Міжнародний день рідної мови. Цікаво та змістовно відзначили його цього- річ у публічно-шкільній бібліотеці смт Квасилів. До нас завітали учні 6-Б класу Квасилівського НВК «школа-ліцей» разом з класним керівником Єрчик Оленою Володимирівною. Й почалося справжнє Свято рідної мови, девізом якого стали слова Ганни Світличної:
Присягаюся, мово, тобі, як небу
Присягає на вірність одвічну птах!
Ведучі - фахівці із соціальної роботи Олена Мазярко та Володимир Мартинюк розповіда-ли про те, яке важливе, значуще місце у житті кожного народу займає рідна мова й серед них – ніби запашна квітка в чудовому букеті – українська .


Звучало поетичне українське слово у виконанні Анастасії Єрчик та Юрія Новака. Знайшлося місце й для гумору - іскрометні гуморески Павла Глазового прозвучали у виконанні Надії Крук та Романа Мацканіча . А згодом учні розділилися на дві команди: «Патріоти» та «Юні українці», і був даний старт вікторини « Я люблю Україну!». Учасники команд, під керівництвом капітанів Єлизавети Аврамчук та Анастасії Єрчик, брали активну участь у конкурсах на краще знання української мови та літератури: «Доберіть вірне значення слова», «Хто найшвидше вимовить скоромовку», «Хто автор?» й виказали себе справжніми знавцями. На запитання бібліотекарів Марії Матвій-чук та Оксани Захарчук активно відповідали Богдана Луцевич, Дарина Очеретюк, Марія Прокопчук, Божена Слюсар, а загалом, учасники обох команд потішили глибокими знаннями та добрим володінням рідною мовою.
Закінчилося свято із рахунком 20:18 на користь команди «Патріоти» та гарним настроєм усіх присутніх. Переможці та учасники вікторини отримали на згадку про свято пам’ятні грамоти та заохочувальні призи.


Завідувач ПШБ смт Квасилів Оксана Захарчук


Бібліотечний урок


Серед усіх джерел інформації книга завжди буде на чільному місці, але людина ніколи не перестане заглядати у поштову скриньку, щоб дістати з неї свіжу газету чи яскраво ілюстрований журнал, щоб зануритись у цікаві новини та дізнатися про останні події у світі.
Саме про газети та журнали йшла мова на бібліотечних уроках , що пройшли 25 та 28 січня у Квасилівському НВК «школа-ліцей». Учні 3-х класів відвідали шкільну бібліотеку, де мали змогу переглянути виставку «Ярмарок журнальних статей» та наочно ознайомитися з періодичними виданнями для дітей. Учні довідались історію виникнення газет і журналів, що таке періодичні видання та як називалась перша рукописна газета, про перші видання на Україні та в світі. Також почули багато цікавого про найпопулярніші сучасні видання в Європі та про газети, які друкуються на Рівненщині. Сподіваюсь, що учні не залишились байдужими і газети та журнали стануть для них добрими друзями та помічниками у навчанні.
Бібліотекар Світлана Матвійчук


«Мистецька світлиця»


«Мистецька світлиця» в бібліотеці смт Квасилів знову наповнилася від-відувачами. 21 листопада 2012 року тут відбулася творча зустріч з майстринею-вишивальницею Бровчук Марією Сергіївною, яка є жителькою нашого селища. ЇЇ роботи неодноразово демонструвалися на щорічному фольклорно-етнографічному святі «Музейні гостини», на мистецьких виставках, присвячених Дню Незалежності України, які щороку проводяться в м. Рівне. І ось тепер можливість ближче познайомитися з творчим доробком майстрині отримали квасилівчани, які відвідали нашу книгозбірню.
Марія Сергіївна щиро відкривала секрети майстерності, розповідала про те, що надихало її вишити ту чи іншу роботу, ділилася планами на майбутнє. Майстриня вперше представила родзинку своєї колекції – святковий вишиваний костюм, який закінчила вишивати зовсім нещодавно. Крім того, вона торкнулася теми символізму в українській народній вишивці: наші предки вірили, що калина, вишита на рушникові, дарує сім’ї міцне здоров’я, виноград – благополуччя, жолуді символізують рясне потомство… Багато народних повір’їв, пов’язаних з рушниками, повідала майстриня; розповідала вона про весільні обряди та звичаї наших предків а також про те, як правильно добрати кольори для вишивки. Тема викликала щирий інтерес у присутніх, адже любов до краси, вміння створити затишок, властиві кожній українській жінці…
Хочеться вірити, що після цієї творчої зустрічі в чиїйсь оселі з’явиться вишитий рушник – часточка душі України.
Завідувач ПШБ смт Квасилів Оксана Захарчук


«Письменницький маршрут» у Квасилові


13 листопада у приміщенні актового залу Квасилівського НВК «школа-ліцей» відбулася творча зустріч учнів та вчителів ліцею з Лідією Гуріївною Рибенко – рівненською письменницею, видавцем, громадським діячем. Цей захід відбувся в рамках обласної акції «Письменницький маршрут» за підтримки Рівненської державної обласної бібліотеки. Учні 9-х та10-х класів, вчителі української мови та літератури Федитник А.А. та Слонець Т.В., усі присутні з щирим зацікавленням слухали розповідь Лідії Гуріївни про її життєві та творчі здобутки, про цікаві зустрічі та повороти долі, на які таке багате письменницьке життя… Лідія Рибенкоє членом Національної спілки письменників України, а з червня 2005 року – головою Рівненської обласної організації Національної СПУ. Вона – член редколегії літературно-краєзнавчого журналу «Погорина», лауреат премій імені Світочів, імені Дмитра Нитченка, імені Грицька Чубая. Багато працює з молодими літераторами. В її письменницькій скарбниці твори різних напрямків та жанрів: першою книгою, яка побачила світ в 1992 році, стала збірка фантастичних оповідань «Острів фіксованих»; потім були романи «Золото Мірабіліса»( 2002), «Суднотроща»(2004), повість «Некерована»(2007). А після виходу повісті «Бо ти - людина» Лідія Рибенкостала Лауреатом 2-ї премії журналу «Березіль» за 1999 рік. В 2008 році вийшла з друку збірка «Світ світлотіні», в якій розкрилася ще одна грань її письменницького таланту – поезія.
В ході зустрічі Лідія Рибенконагадала про те, що нещодавно – 9 листопада - вся країна відзначала День української писемності та мови, який є дуже значущим для нашого народу. Письменниця відзначила, що хоча вона володіє декількома мовами, наймилозвучнішою, лексично багатою та вишуканою для неї лишається українська. В щоденному вдосконаленні мови, оволодінні її скарбами вбачає письменниця майбутнє нашого народу. Недаремно закінчила свій виступ пані Лідія такими словами:

І вежі із духу ніяким
ординцям не взяти.
Були ми і є,
і пребудемо тисячі літ.
( «Автохтони»).

Ми дуже вдячні Лідії Гуріївні за цікаву, змістовну зустріч й щиро бажаємо їй творчих злетів та досягнень, здійснення задуманого та прагнення нового!
Завідувач ПШБ смт Квасилів Оксана Захарчук


Майстер-клас в бібліотеці


10 жовтня 2012 року в публічному відділі нашої бібліотеки відбувся цікавий захід: кваси-лівські майстрині-рукодільниці Баранович Валентина Володимирівна та Васильчук Ольга провели тут майстер-клас. Власне, цю подію можна було б також назвати творчою зустріччю, адже пані Ольга показала свої нові роботи в техніці бісероплетіння, а пані Валентина потішила шанувальників вишивки чудовими яскравими рушниками та роботами, виконаними гачком (див. фото). Майстрині поділилися творчими планами, новими задумами. Пані Ольга повідала секрети своєї майстерності починаючим рукодільницям, розповіла, що в оволодінні новими техніками їй дуже допомагає Всесвітня мережа, адже вона є постійною відвідувачкою нашого Інтернет-центру. Пані Валентина розповіла про тонкощі техніки вишивки «хардангер». Майстрині розповідали, з чого починалася їх зацікавленість декоративно-прикладним мистецт-вом, з вдячністю згадували тих людей, які привили любов до рукоділля, щиро ділились своєю захопленістю з відвідувачами. Дійсно, дивно, але в наш суєтний, наскрізь автоматизований час, творчий напрямок «hand-made» (в перекладі «ручна робота»), здобуває шаленої популярності в усьому світі. Квасилівські майстрині є окрасою нашого селища. Вони із задоволенням готові поділитися з вами часточкою свого таланту, розкрити секрети різних технік рукоділля. І нам дуже хотілося б, аби такі творчі зустрічі, майстер-класи стали доброю традицією. З питаннями та пропозиціями просимо звертатися в селищну бібліотеку.
Завідувач ПШБ смт Квасилів Оксана Захарчук


Українська казка


В наш час стає все складнішим знаходити тих, хто користується виключно традиційними бібліотеками чи книжковими крамницями. Все більшої ваги набирають віртуальні бібліотеки, які не мають обмежень на кількість наявних екземплярів та величину тиража. А як врахувати масштаби розвитку інтернету на сьогодні, то можна говорити про дуже широку, весь час зростаючу аудиторію читачів. І цілком логічним є, що мусить існувати сторінка присвячена саме Українській Казці. Бо є це великий пласт нашої культури, нашого фольклору, нашої традиції.
Тому 26 вересня в Квасилівській публічно-шкільній бібліотеці пройшла презентація сайту "Українська казка ". Сайт має гарне, зрозуміле оформлення. Дітям, навіть без сторонньої допомоги, досить легко розібратись в карті сайту, де відображено і алфавітний покажчик назв народних і авторських казок; і назви сайтів , з якими співпрацює "Українська казка "; і книга відгуків про сайт. Дуже хорошим доповненням до сайту є ілюстровані казки від журналів "Пізнайко","Крилаті","Котя" та інших. Ці коротенькі казочки особливо сподобались діткам молодшого шкільного віку, тому що поєднані з яскравими живими ілюстраціями.
Тож запрошуємо тебе, любий читачу відвідати цей чарівний і незвичайний світ казки! І закликаємо тебе читати казки самому, переповідати їх іншим, купувати, друкувати, копіювати і дарувати, роздавати і всіляко поширювати казки, щоб мала їх змогу почути, чи прочитати кожна дитина, щоб мав змогу доторкнутися до світу казки кожен, хто шукає ту одвічну мудрість, котра допоможе йому пізнати і осягнути цей світ.
Бібліотекар ПШБ смт Квасилів Марія Матвійчук


День інформації 25.09.2012р.


Сучасні інформаційні технології прийшли у бібліотеку, бо це вимога часу. Адже бібліотека покликана відображати усі зміни в суспільстві, бути центром, який міг би задовільнити найрізноманітніші інформаційні запити громади у найкоротші терміни. Влітку 2011 року наша книгозбірня стала однією бібліотек-переможниць конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до мережі Інтернет», що сприяло відкриттю «Пункту вільного доступу до мережі Інтернет». На сьогодні «Пункт вільного доступу до мережі Інтернет» - це нові можливості якісного інформаційного обслуговування користувачів. У першу чергу таку можливість отримали студенти, учні, безробітні, люди з обмеженими фізичними можливостями, пенсіонери, працівники освіти, культури тощо. За І півріччя 2012 року Інтернет-центр обслужив 927 користувачів. Сьогодні Інтернет-центр Квасилівської ПШБ – це 3 сучасно-обладнаних робочих місця, вільний доступ до всесвітньої мережі Інтернет, послуги сканування, розпізнання тексту, ксерокопіювання та друку. Також у наявності є веб-камери, що дають можливість нашим користувачам спілкуватися в Skype режимі. Інтернет-центр значно посилює ресурсний потенціал бібліотеки, покращує бібліотечно-інформаційне обслуговування.
25 вересня 2012 року, напередодні Всеукраїнського дня бібліотек, в публічному відділі ПШБ смт Квасилів відбувся День інформації « Безкоштовний інтернет в бібліотеці». Хоча за рік, що минув, багато квасилівчан стали постійними відвідувачами нашого Інтернет-центру, але ми прагнемо постійно розширювати коло користувачів бібліотеки, пропонувати щось нове в обслуговуванні. Таким чином, цей захід дозволив ще раз розповісти відвідувачам про те, як наша бібліотека отримала перемогу в конкурсі, які послуги ми пропонуємо. Розповідали ми й про ПДГ (Пункт доступу громадян до офіційної інформації), створений в бібліотеці, та про можливості, які він надає громадянам. А до уваги тих, хто прагне самостійно оволодіти навиками роботи на комп’ютері, ми представили змістовну колекцію спеціальної літератури.
Головна мета Інтернет-центру нашої бібліотеки полягає в забезпеченні необмеженого доступу до інформації, що сприяє розвитку місцевої громади, кожної особи. Пріоритетними напрямками в обслуговуванні осіб є: подолання замкнутості та створення умов для знайомств і спілкування, розвиток і популяризація творчого потенціалу, сприяння успішній самореалізації, створення умов для дистанційного навчання, сприяння самоосвіті, задоволення інформаційних, побутових запитів, надання соціально значущої інформації. Сподіваємося, що жителі Квасилова оцінять нові можливості нашої бібліотеки, «відкриють» її для себе по-новому.
Завідувач ПШБ смт Квасилів Оксана Захарчук


«Поетових рядків усі чекають…»


Живе в мені моя
омріяна країна,
В якій хоч між зірок
вигадуй і пиши...
Анна Лимич(Войнарович)

…Саме такими словами зустрічала гостей, які завітали теплого травневого вечора до Квасилівського будинку культури, книжкова виставка, створена працівниками селищної бібліотеки, присвячена творчості Анни Лимич(Войнарович). Тут були представлені книги, створені письменницею у різні роки: „Едемський сад” (1992, вірші, лірика), „Жили-були ліньки” (1993, вірші для дітей), „Світло для тебе” (1995, вірші, лірика), „Мишенята” (1999, вірші для дітей), «Осіння кава» (2000, вірші, лірика), „Небесная беседа” (2004, вірші, лірика), „Воскресіння” (2004, вірші, історична поема), «Абетка»( 2007, книжка-розмальовка для дітей), «Під мухомором» (2008, вірші для дітей), «Шляхами янголів» (2008, проза), «У подиху Сонця» ( 2009, вірші, лірика). Ну і, звісно ж, останнє надбання – історичний збірник «Квасилів: фрагменти історії».
Творчий вечір зібрав поціновувачів письменницького таланту та особистості Анни Андріївни. І хоча основним приводом для зустрічі став вихід в світ другого тому збірника «Квасилів: фрагменти історії», цей вечір став справжнім творчим бенефісом Анни Войнарович, яку доля міцно пов'язала з нашим селищем. В залі зібралися люди, які добре знають та цінують творчий доробок письменниці, поважають її як непересічну особистість та, зрештою, чарівну жінку. «Моя поезія, моя жіноча доля…» - саме цими словами розпочала творчий вечір ведуча Віта Кисільова. А далі слово брали усі ті, кого доля зводила з Анною Андріївною в різні періоди життя. Ділилися спогадами завідувачка дитячого садка Ольга Миколаївна Лисак, колишній директор Квасилівського пивзаводу Роман Євгенович Патаєвич. А Микола Миколаєвич Жильчук, який є давнім прихильником творчості поетеси, закінчив свій виступ проникливим віршем Редьярда Кіплінга у перекладі Анни Войнарович:

…Якщо ти повіриш у світ
без образи,
Якщо не злякаєшся правди
і болю,
То будеш ти сильним.
І далі – щоразу
Зростатиме
справжнє стремління до волі.


Поетикою, щирими, душевними словами, був просякнутий виступ давньої приятельки Анни Андріївни, поетеси, квасилівчанки Людмили Герардівни Логінової. Згадувалося, як разом працювали на «Рівнесільмаші», де тоді ще не Анна Андріївна,а просто Аня була редактором заводської газети «Машинобудівник» та заводського радіомовлення, як народжувалися в неї чудові вірші. Людмила Герардівна з таким щемом та душевним трепетом читала поезії пані Анни, що не лишилося в залі байдужих, а сльози мимоволі наверталися на очі…
Спогади, іноді радісні, а іноді журливі, змінювалися музичними номерами у виконанні вокального ансамблю «Лорелей» під керівництвом Лілії Биць, та танцювального колективу «Арт-квартал», керівником якого є Артур Прокаєв.
Розмовляли й про останню працю Анни Андріївни – історичний збірник «Квасилів:фрагменти історії», другий том якого побачив світ лише декілька днів назад. Неможливо оцінити вклад, який зробила Анна Войнарович у збереження історичної пам'яті Квасилова. Вона стала істинним «народним письменником» Квасилова! Усі присутні в залі погодилися із словами ведучої вечора: «Багато імен увіковічнилися в двотомнику, який презентує сьогодні Анна Войнарович (Лимич). Тепер і ці імена, і наші з вами звершення, і хороші справи стануть відомими не лише в Україні, але і в Чехії. Часточка Квасилова назавжди, завдяки книзі, залишиться з чехами-репатріантами». Лунали в залі слова подяки письменниці за її воістину титанічний труд – адже, як сказала сама Анна Андріївна, вона не лише упорядкувала, а й пропустила крізь душу кожну сторінку книги.

Ще струшую свої зів’ялі крила,
Іще з душі сповна не вийшов стрес.
А світ, як наречену, в сукню білу
Вдягає землю – знову рай воскрес!

Усміхнена, щира, легка – «Сонячна Людина» - ось як хочеться назвати Анну Андріївну ( згадалися її рядки: «Вклоняюсь Сонцю сто разів на день…») Такою вона була й у цей вечір. Наче привітна господиня, пані Анна для кожного знайшла тепле слово, із кожним поспілкувалась… На завершення вечора Анна Андріївна подякувала усім присутнім за теплі слова, висловила щирі сподівання, що її творчість знайде відгук в душах квасилівчан, а, можливо(хтозна?!), навіть надихне прийдешні покоління на написання третього тому книги «Квасилів:фрагменти історії»! Що ж, час покаже… А сьогодні від імені усіх квасилівчан хочеться подякувати Анні Андріївні за її небайдужість, палке серце, яке промовляє такими словами:
Люблю тебе, Світе, бо я –
ланцюжок твій незримий!.
Тож дозвольте побажати Вам, Анно Андріївно, щоб ніколи не згасала любов у Вашому житті, щоб завжди співала вона в Вашому серці й спонукала і далі творити на радість Вашим шанувальникам! Творчого неспокою Вам! Миру та злагоди у житті!
11 травня 2012 року.
Завідувач ПШБ смт Квасилів Оксана Захарчук


Творчість - поклик душі


В публічному відділі ПШБ смт Квасилів продовжує роботу мистецька світлиця «Народні самоцвіти». В березні цього року тут представлений творчий доробок квасилівчанки Ольги Васильчук. Милують око роботи майстрині, виконані в різних техніках та стилях: бісеропле-тіння, вишивка хрестиком та бісером, декупаж тощо.
Як розповідає сама пані Ольга, починала вона саме з гаптування хрестиком. Шукала різні узори; іноді навіть випадково побачений вдалий фрагмент вишивки прагнула відтворити на полотні. А згодом відчула, що може й хоче спробувати щось нове, незвичне. Ось так і з'явилися чудові браслети та намиста, сплетені з бісеру, барвисті брелоки-сувеніри. А якими свіжими та соковитими здаються фрукти, створені в техніці, що поєднує вишивку хрестиком та бісером! Нещодавно майстриня разом із своєю донькою Дариною освоїли ще один вид рукоділля – деку паж- декоративну техніку, що полягає у вирізуванні візерунків із різних матеріалів та наклею-ванні їх на поверхню із скла, дерева, що декорується. Планів, як зізнається пані Ольга, стільки, що іноді хочеться, аби доба мала не 24 години а, принаймі, вдвічі більше, щоб все встигнути!
До речі, черпати ідеї та натхнення майстрині допомагає Всесвітня мережа. Ольга Володи-мирівна є частим відвідувачем нашого Інтернет-центру: тут вона знайомиться з новинками, вивчає спеціалізовані сайти по рукоділлю, шукає відповіді на запитання та утруднення, що неминуче виникають при вивченні нових технік. Із щирою душею ділиться вона своїми творчими знахідками та ідеями й з нами, працівниками бібліотеки, з усіма, кого цікавить тема рукоділля; її захопленість надихає й оточуючих на спроби створити щось своїми руками.
Ми бажаємо пані Ользі, щоб джерело її натхнення не міліло ще багато років, щоб життя вирувало такими яскравими та радісними барвами, як на її вишивках, а життя було світлим та радісним, як її кольорова палітра! Удачі Вам!
Завідувач ПШБ смт Квасилів Оксана Захарчук


Інтернет охоплює майже весь світ


На сьогоднішній день ми всі добре знайомі з мережею Інтернет. Щороку все більше дітей користуються інтернетом, використовуючи доступ не лише з комп’ютера, а й з мобільних телефонів, що актуалізує проблему онлайн-безпеки дітей. Тому 22 лютого працівники Квасилівської ПШБ Захарчук Осана Віталіївна та Матвійчук Марія Сергіївна провели для відвідувачів-дітей презентацію сайту " Онляндія - безпечна веб-країна"

Наразі в Україні діє програма, ініційована Коаліцією за безпеку дітей в Інтернеті, що заснована компанією «Майкрософт Україна» в рамках програми «Партнерство в навчанні». Першим кроком Коаліції став запуск у квітні 2008 року веб-сайту «Oнляндія – безпечна веб-країна». На цьому сайті представлені матеріали для дітей, їхніх батьків та вчителів: інтерактивні ігрові сценарії, короткі тести, готові плани уроків, завдяки яким діти та дорослі зможуть засвоїти основи безпечної роботи в Інтернеті. Також сайт пропонує зрозумілу та перевірену на практиці інформацію про Інтернет-безпеку, після ознайомлення з якою навіть користувачі-початківці зможуть ефективно використовувати ресурси мережі та захистити себе від небажаного спілкування. Популярність сайту постійно зростає, щомісяця його відвідують від 10 до 30 тис. користувачів, що дозволяє усе більшій кількості людей отримати інформацію про проблему і зробити перші кроки до поліпшення ситуації.
Оскільки в Квасилівській бібліотеці діє програма "Бібліоміст – безкоштовний інтернет в бібліотеці", то й інформація про безпечне користування інтернетом для наших користувачів є необхідною. Адже за результатами спільного з Інститутом соціології НАН України дослідження «Знання та ставлення українців до питання безпеки дітей в інтернеті» з’ясувалося, що 78% батьків не знають про проблеми безпеки дітей в інтернеті. Діти погоджуються повідомити особисту інформацію про себе та свою сім'ю, переслати свої фотографії незнайомим людям. Також великий відсоток тих, хто хоч раз пробував купити алкоголь або тютюн через інтернет.. Тому всі відвідувачі, які були присутні на презентації, отримали пам'ятку про користування інтернетом. Діти ознайомились з сайтом " Онляндія – безпечна веб-країна", створили власні електронні скриньки, пройшли тести на знання безпечного користування інтернетом тощо.
І в подальшому ми будемо проводити інформування користувачів по роботі в інтернет-мережі. Адже на сьогодні бібліотека селища є чи не найпершим центром, який надає вільний доступ до всесвітньої павутини, та сприяє правильному і безпечному користуванню інтернетом.

Квасилів: фрагменти історіїВажлива, значуща подія сталася в літературному житті Квасилова: 5 cічня 2012 року відбулася презентація першого тому книги «Квасилів: фрагменти історії», упорядником та головним редактором якої стала Анна Андріївна Лимич (Войнарович). Це перше книжкове видання, яке охопить історію нашого селища від Чеського Квасилова( з чого, власне, все і починалося) і до сьогодення.

Презентація відбулася в затишному залі кафе «Будьмо»; тут зібралися люди, небайдужі до історії селища: і ті, хто пам?ятає його невеликим селом, чиї долі невіддільні від Квасилова, і молоде покоління квасилівчан. Затишна, трохи навіть сімейна атмосфера вечора спонукала до душевних розмов. Вітання висловили колишні селищні голови Квасилова : Микола Паридуда, Микола Жильчук, Олександр Павлусь; взяв привітальне слово і діючий голова Дмитро Крет. Кожний виступ доповнював картину створення книги, адже в залі були присутні люди, які певною мірою і самі творили історію Квасилова: Анатолій Кочмар, який протягом багатьох років був незмінним директором ВАТ «Рівнесільмаш», Василь Пісак , в минулому – директор заводу комунального обладнання , Роман Патаєвич, в минулому – директор Квасилівського пивзаводу. І в усіх , без винятку виступах , звучали слова вдячності Анні Лимич за кропітку літературну працю, за творчий неспокій, завдяки якому побачила світ книга «Квасилів: фрагменти історії». В своєму вітальному виступі Анна Андріївна наголосила, що автором цієї книги по праву можна вважати всіх мешканців Квасилова, які приносили старі фото з сімейних архівів, ділилися цікавими спогадами, допомагали й матеріально, аби книга побачила світ. Перший том охопив великий часовий період – від 70-х років XIX ст. до 90-х років XX ст. Потрібно було опрацювати величезну кількість фактографічного матеріалу, упорядкувати його, змістовно ілюструвати тощо. Згадує Анна Лимич: - Було важко. Але я завжди думала, що цю місію надав мені Господь, що я допомагаю зберегти історію нашої маленької Батьківщини для прийдешніх поколінь, і наснага не полишала мене.

Ділилися й наболілим. Директор видавництва «Волинські обереги», в якому побачила світ книга « Квасилів: сторінки історії», Тетяна Власюк зазначила, що дуже хотіла б , щоб подібні видання виходили з друку накладом не 150 примірників, а , принаймі, в сотні разів більше. Тетяна Олександрівна щиро побажала, щоб матеріальні проблеми ніколи більше не створювали перепони на шляху краєзнавчого книгодрукування. Приємно відзначити, що свій внесок у створення збірника зробила і наша бібліотека. Впорядковуючи книгу, Анна Лимич використовувала й ті краєзнавчі матеріали , які протягом досить довгого часу акумулювала наша книгозбірня (газетні публікації, фактографічну інформацію тощо). А під час презентації Анна Андріївна передала нам на зберігання матеріали із свого особистого архіву, на основі яких укладався збірник.

Зараз готується до друку другий том збірника, в який вносяться останні доповнення. Ми всі з нетерпінням чекаємо його виходу. Впевнені, що ця книга стане перлиною будь-якої книжкової колекції, а для квасилівчан й усіх тих, чиї долі пов'язані з селищем, вона стане скарбницею теплих спогадів, літописом важливих життєвих моментів. Шановній Анні Андріївні Лимич ми бажаємо нових творчих звершень, невичерпного натхнення, літературних перемог та Божих благословінь!

Завідувач ПШБ смт Квасилів Оксана Захарчук

Бібліоміст в бібліотеці

На початку жовтня в публічно-шкільній бібліотеці смт Квасилів відбулася цікава та важлива подія – презентація нового напрямку бібліотечних послуг, а саме – безкоштовного Інтернету в нашій книгозбірні. До нас завітали учні 7-В класу Квасилівського НВК «школа-ліцей» з класним керівником Микитюк Наталією Василівною. Бібліотекарі Захарчук Оксана та Матвійчук Марія розповіли відвідувачам про програму «Бібліоміст» (завдяки якій у нас і з'явився безкош-товний Інтернет), про її основні завдання та напрямки. З зацікавленням сприйняли слухачі інформацію про перспективи модернізації бібліотек України, які повинні стати центрами вільного громадського доступу до ресурсів Інтернету і подолання цифрової нерівності в нашому суспільстві.

З вітальним словом виступив Квасилівський селищний голова Крет Дмитро Федорович. Він наголосив, що вільний доступ до інформації сьогодні допомагає людям змінити своє життя на краще, подолати інформаційний вакуум; він є необхідним в умовах сучасного глобалізованого суспільства. Пан Крет запевнив, що селищна рада, яка сьогодні забезпечує нашій бібліотеці щомісячну оплату Інтернет-зв'язку, і надалі буде докладати необхідних зусиль, щоб допомогти перетворити селищну бібліотеку на центр громадського життя.

А згодом наші відвідувачі мали змогу перевірити програму «Бібліоміст» в дії: поспілкуватися з друзями за допомогою Скайпу, знайти матеріали до відкритого уроку, ознайомитися з останніми новинами у світі шоу-бізнесу – усе це та ще багато іншого пробували вони знайти в безмежному світі Інтернету. Судячи по схвальним відгукам, користувачам нашої книгозбірні нова послуга дуже сподобалась!

Отож, бібліотека смт Квасилів піднялася ще на один щабель професійного розвитку, і, сподіваємося, що використовуючи можливості, які надає нам програ-ма «Бібліоміст», вона стане справжнім громадським інформаційним центром нашого селища!


Влада – друг бібліотеки

Не відкрию великої таємниці, якщо скажу, що без підтримки місцевої влади нормальне функціонування бібліотечних закладів в умовах сьогодення є доволі проблематичним (я маю на увазі не виживання, а саме повноцінну роботу бібліо-теки). Яскравим прикладом допомоги нашій книгозбірні я вважаю роботу Кваси-лівського селищного голови Крета Дмитра Федоровича. Наведу приклади.

В 2009 та 2010 рр. завдяки фінансовій допомозі селищної ради бібліотека поповнила свій фонд періодики такими виданнями: «Урядовий кур'єр», «Слово і час», «Вісті Рівненщини», «Шкільна бібліотека», «Лиза», «Истории из жизни», «Малятко», «Полина»; ці видання урізноманітнили фонд, адже тематична направленість їх досить широка та відповідає смакам наших користувачів.

В 2010 році публічно-шкільна бібліотека смт Квасилів розпочала співпрацю з Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів(IREX) у рамках програми "Бібліоміст". Однак у нас виникли проблеми: потрібно було модернізувати систему електропостачання, забезпечити підключення до мережі Інтернет, виконати ремонтні роботи в приміщенні тощо. І знову ми звернулися по допомогу до селищного голови. Рішення Дмитра Федоровича не забарилося. Ось отриманий результат: вже наприкінці літа 2010 року приміщення бібліотеки було приведене в належний стан згідно з санітарними нормами; ми мали якісне підключення до мережі Інтернет(10 Мбіт) та вчасну щомісячну оплату Інтернет-зв'язку! Отож представників програми «Бібліоміст» ми зустріли «у повній бойовій готовності»!

Слід зазначити, що пан Крет є одним з ініціаторів створення квасилівського селищного сайту (www.kvasilov.com), на сторінках якого висвітлюються актуальні питання громадського, економічного та політичного життя нашого селища. Саме Дмитро Федорович вперше запропонував розмістити на сайті інформацію про бібліотечні новини, аргументуючи це тим, що такий спосіб подання інформації є наймобільнішим, а жителі Квасилова – це найкраща цільова аудиторія. З того часу ми, бібліотекарі, неодноразово скористалися послугами селищного сайта, і повід-омлення про те, що в бібліотеці є безкоштовний Інтернет, з'явилося тут у той самий день, коли було встановлено обладнання.

Приємно відзначити, що Дмитро Федорович є активним відвідувачем нашого інтернет-центру, який інколи можна сміливо назвати прес-центром, адже селищ-ний голова веде активний онлайновий діалог з жителями Квасилова, відповідає на болючі, іноді доволі різкі питання; та й просто прагне бути в курсі останніх світо-вих подій, звісно, використовуючи й ресурси всесвітньої мережі. Ми щиро вдячні пану Крету за його небайдужість та допомогу бібліотеці та сподіваємося на плід-ну співпрацю в майбутньому!

Захарчук Оксана Віталіївна, завідувач ПШБ;
Крет Дмитро Федорович, селищний голова;
ПШБ смт Квасилів;
cмт Квасилів


В нашій книгозбірні продовжує роботу художня світлиця «Народні самоцвіти». 4 листопада 2010 року відкрилася виставка робіт нашого односельця, майстра-різбляра Самойлюка Василя Михайловича.

На виставці представлені вироби з деревини різноманітної тематики: релігійної, народознавчої, портрети літературних персонажів тощо (на фото).

Запрошуємо всіх бажаючих відвідати виставку щоденно з 8:00 до 17:00 год. (крім суботи та неділі).


Нещодавно в Квасилівській публічній бібліотеці відбулася виставка робіт майстрині-вишивальниці Кушнірук Ніни Ростиславівни, яка залишила у відвідувачів незабутні враження. Адже кожна картина, створена її руками – це нова грань неосяжного світу, маленька оповідь про його красу. Сюжети картин різноманітні: милує око краса гірського пейзажу з нестримним потоком річки; ось замріяно поглядає віконцями в пишний сад ошатна хатинка; вкриває м'яким пухнастим снігом все довкола зима; буяє весняною зеленню природа. Образи оживають і, здається, вже відчуваєш особливу атмосферу азарту, нетерпіння перед початком полювання поблизу величного замку, зображеного на полотні; чуєш, як ніжний передзвін в Різдвяний вечір кличе до храму людей…

Вишивка – це радісне мистецтво, і радісна сама праця над її створенням. Радісними полотна Ніни Ростиславівни роблять яскраві, соковиті кольори ниток, що притягують погляд та милують око. Насичені, глибокі бузкові, рожеві, блакитні, смарагдові – неможливо перерахувати всіх кольорів художньої палітри майстрині, її мистецького арсеналу. Скільки поезії, творчих таємниць вкладено у працю вишивальниці! А ще – душа. В кожній картині, створеній майстринею, проглядає її небайдужа, захоплена, щира душа. Мабуть, саме тому на ці вишивки хочеться дивитись знову й знову…В бібліотеці розпочала роботу мистецька світлина „Народні самоцвіти”.

З 1 березня відвідувачі бібліотеки можуть ознайомитися з роботами майстринь-вишивальниць Валентини Баранович та Ольги Васильчук і доробками декоративно-прикладного мистецтва дитячого клубу „Оберіг”.