Сьогодення

Адміністративний устрій

Селище міського типу Квасилів знаходиться в Рівненському районі Рівненської області. Розміщене за 2 км від районного та обласного центру.

Залізнична платформа Квасилова

Місцеву владу представляє селищна рада, до складу якої входить виконавчий комітет (16 осіб) та депутатський корпус (26 депутатів). При виконавчому комітеті селищної ради діє адміністративна комісія, в кількості 5 осіб, і міжвідомча комісія з енергетичних питань та теплопостачання. Голова селищної ради - Дмитро Федорович Крет.

На сьогодні населення Квасилова становить 10200 чоловік (станом на 2004 рік). Загальна площа селища -446, 0 га.

За 1 км від населеного пункту розміщена автомагістраль міжнародного значення «Київ-Чоп». Налагоджене залізничне та автомобільне сполучення з м. Здолбунів та м. Рівне.

Завершується розробка нового генерального плану смт. Квасилів Рівненською філією Державного інституту проектування міст, згідно чого буде змінена межа земель селищної ради. Після затвердження генерального плану буде продовжено процес зміни статусу селища на місто районного підпорядкування.

Інформаціійний портрет села детальніше >>>

Промислове виробництво

На території селища Квасилів зареєстровано 56 малих підприємств, на яких чисельність працюючих становить 420 чол. На початок 2009 року було зареєстровано 388 фізичних осіб-підприємців. Надходження в місцевий бюджет від діяльності суб'єктів малого підприємництва становлять 697,3 тис. грн.

Діють такі промислові підприємства: ВАТ «Рівнесільмаш», ВАТ «Квасилівський завод комунального устаткування», ЗАТ «Західпиво»; завод сучасних будівельних матеріалів; спільне українсько-голландське підприємство «Роланд-Україна».

Продукція Рівнесільмаш

ВАТ «Рівнесільмаш» - одне з найбільших виробників сільськогосподарських машин і обладнання в Україні. Від часу свого заснування (1892 рік) підприємство ні разу не зраджувало своїй спеціалізації.

Кількість працюючих на підприємстві становить 230 осіб. Обсяги виробництва складають 18,2 млн. грн. Робітники ВАТ «Рівнесільмаш» на чолі з директором Романом Івановичем Басарабом з кожним роком нарощують обсяги виробництва та забезпечують конкурентоспроможність своєї продукції на внутрішньому та зовнішньому ринках. Для розвитку і розширення виробництва ведеться робота по залученню іноземних інвестицій з країн Європи та Америки. 95% акцій ВАТ «Рівнесільмаш» належить іноземному інвестору із США.

136 років минуло з часу заснування Квасилівського пивзаводу, який добре відомий на Волині.

Підприємство, на чолі з директором Марченко Марією Іванівною, налагодило виробництво води, що викачується з артезіанських свердловин, збагачується настоями лікарських трав та натуральними соками. Продукція ЗАТ «Західпиво» добре відома не тільки в Рівненській областе але й по Україні та за її межами.

Директор, Володимир Борисович Панчук, має у своєму підпорядкуванні 54 робітники.

Обсяг виробництва ВАТ «ЗКУ» становить 1,0 млн. грн. Відновлюється ливарне виробництво із залученням інвестицій комерційних структур.

СП «Роланд-Україна» - українсько-голландське підприємство створене в м.Рівне в 2000 році українською транспортною компанією «Камаз-Сервіс» та голландською компанією з виробництва тентів «Ролланд Деккеледен».

Виробничий корпус СП «Роланд-Україна»

У 2006 році компанія «Роланд Інтернешнл» придбала приміщення автотранспортного цеху заводу «Рівнесільмаш», де і розмістилося СП «Роланд-Україна».

Тут працевлаштовано 30 осіб на чолі з директором Вікторією Геннадіївною Ганджук.

Обсяг виробництва складає 2,1 млн. грн. Тенти, які виробляє підприємство, користуються великим попитом в Європі та Америці. СП «Роланд-Україна» має залучені інвестиції з Голландії.

Житлово-комунальна сфера

У 2008-2009 роках житлово-комунальні послуги жителям смт.Квасилів надавали наступні підприємства: КП «Рівнерайкомуненергія», КП «Рівнеоблводоканал», КП «Житловик-1», «Здолбунівське управління з експлуатації газового господарства», ВАТ «Ей-І-Ес Рівнеобленерго», ВАТ «Укртелеком», ПП «Квасилівське».

На території селищної ради знаходиться 18 багатоповерхових будинків (15 житлових будинків, де розміщено 1717 квартир, 1907 квартир приватизовано), два гуртожитки власність Квасилівського професійного ліцею, один гуртожиток належить ВАТ «Рівнесільмаш», 712 господарств приватного сектору.

Весь житловий фонд газифікований, багатоповерхова забудова під'єднана до централізованого теплопостачання (91 квартира має автономне опалення), магістральних водопроводів та колекторів водовідведення. Всі господарства селища згідно прямих договорів із КП «Житловик - 1» охоплені централізованим збором та вивозом твердих побутових відходів шляхом збору на спеціально обладнаних контейнерами майданчиках та об'їзду спецавтомобілем садиб приватного сектору.

Зокрема Квасилівським колективним підприємством «Житловик-1» за 2008 рік надано послуги по утриманню будинків та прибудинкових територій, збору та вивозу ТПВ, ремонту та реконструкції приміщень, інженерних мереж, благоустрою на 999 тис. грн. ПП «Квасилівським» за друге півріччя виконано робіт по утриманню житлового фонду на суму 511,6 тис. грн.

Підприємство «Житловик-1» - одне з перших в Україні, яке перейшло на колективну організацію праці, завдяки чому відбулася оптимізація тарифу на надання послуг. Начальник колективного підприємства Микола Миколайович Жильчук нагороджений почесною грамотою Кабінету Міністрів України за новаторські підходи в роботі свого підприємства в галузі ЖКГ.

За кошти проживаючих та бюджету розвитку селищної ради замінено зовнішні газові колектори на будинку по вул. Рівненська, 2, Молодіжна, 1, Молодіжна, 32, що дає змогу на влаштування автономного опалення.

З природоохоронного фонду селищної ради придбано 14 контейнерів по 0,75 куб. м для збору ТВП.

За рахунок транспортного податку проведено поточний ремонт селищних доріг на суму 48,8 тис.грн.:

   - відновлено тверде покриття на вулиці Мирній, Короткій, Набережній.
   - проведено відсипку вулиць Нової, Набережної, Вишневої, Дачної у приватному секторі.

За кошти благоустрою знесено 16 аварійних дерев на прибудинкових територіях та кладовищі.

Реконструйовано та відновлено вуличне освітлення, де поетапно встановлюються енергозберігаючі лампи та три зонні електролічильники зі спеціальним геореле часу, завдяки чому економиться щорічно 12 тис. грн.

Побудована нова лінія електропередач по вул. Молодіжній та встановлена нова розвантажувальна ТП по вул. Тиха за кошти енергопостачальної організації.

ВАТ «Рівнесільмаш» відновив кабель резервного живлення напругою 10 тис V багатоповерхової забудови селища та відремонтував резервну електричну підстанцію на суму 1 млн. грн.

Завдяки фінансуванню з державного бюджету були проведені такі роботи:

   - спільно з фірмою «Леда» селище Квасилів одне з перших в західній Україні перейшло на електронну систему оплати за користування ліфтами, проведено капітальний ремонт ліфтового господарства на суму 300 тис. грн.
   - реконструйовано частину водопроводу у приватному секторі на суму 300 тис. грн.
   - зроблено капітальний ремонт покрівель житлового фонду на суму 362 тис. грн.
   - проведена заміна частини зовнішніх тепломереж на сучасні попередньо ізольовані на суму 930 тис. грн.

За рахунок бюджету розвитку селищної ради:

   - встановлено п'ять дитячих сучасних майданчиків на суму 91 тис. грн.
   - частково проведено капітальний ремонт житлового фонду на суму 180 тис. грн.
   - збудований міст через річку-струмок по вул. Тиха на суму 12 тис.грн.
   - збудовано першу чергу колектора для водопониження в центральній частині селища на суму 20 тис. грн.
   - виготовлена проектна документація водо пониження північної околиці селища (перша черга) на суму 25 тис. грн.

Побутові послуги

Сфера побутового обслуговування населення в селищі знаходиться на хорошому рівні.

Рівненська дирекція УДППЗ «Укрпошта» забезпечує жителів селища послугами поштового зв'язку. «Укрпошта» здійснює пересилання всіх видів поштових відправлень, розповсюджує періодичні видання, приймає різні види платежів.

Послуги електрозв'язку надаються Рівненською дирекцією ВАТ «Укртелеком».

Відділення Ощадбанку ТВБВ № 10017/074 приймає плату за комунальні послуги, виплачує пенсії, зберігає депозитні вклади та обмінює валюту. Філія «Приватбанку» здійснює операцію по виплаті заробітних плат організаціям, підприємствам та фізичним особам через банкомат, обмінює валюту, приймає плату по кредитах.

На сьогоднішній день в нашому селищі діють 4 перукарні: «Веніта», «Нова», «Делла», «Турбота» та «Салон краси».

Італійська хімчистка «Perfetto»

Обслуговують майстерні: «Ремонт взуття», «Майстерня по нарізці скла», «Твій стиль» (пошиття одягу), «Перфетто» (італійська хімчистка).

В Квасилові діють автогаражні товариства «Сигнал», «Сигнал 1», «Мотор», «Редут».

При виїзді із селища, поблизу автомагістралі, розміщений готель «UA SERVIS», який обслуговує подорожуючих. Тут обладнана стоянка та здійснюється ремонт автомобілів, до послуг відвідувачів українська кухня.

Заклади харчування та роздрібної торгівлі

У сфері торгівлі активно покращується якість обслуговування населення. Продаж господарчих товарів здійснюють 3 магазини, 14 магазинів та три кіоски забезпечують населення продуктами.

Маркет «Рікос»

Користується популярністю торгівельно-оздоровчий комплекс «Оскар», де здійснюється продаж промислових та продуктових товарів, надаються перукарські послуги, працює сауна. В перспективі буде відкрито ще два оздоровчо-готельні комплекси по вул. Рівненська, 56 і по вул. 1 Травня, 6.

Успішно виконують свою роботу заклади харчування. Кафе «Затишок», «Будьмо», «Нікон» пропонують відвідувачам прекрасний сервіс та смачні страви.

Освіта

Музей «Берегиня» в ДНЗ «Лелека»

До системи закладів освіти селища входять: ДНЗ «Лелека», Квасилівський НВК «Школа-ліцей», Квасилівський професійний ліцей, які в основному забезпечені педагогічними кадрами.

Квасилівський дошкільний навчальний заклад «Лелека» відвідує 246 дітей. З дітьми працює 58 осіб: педагоги, молодший обслуговуючий персонал, медичний працівник, всього, завідувач закладу - Ольга Миколаївна Лисак.

На утримання ДНЗ щорічно виділяється 1,8 млн. грн., крім того, з бюджету розвитку використано 71,050 тис. грн. на капітальний ремонт покрівлі єврорубероїдом за сучасними технологіями, 128,410 тис. грн. - на реконструкцію опалювальної системи із встановленням електронного лічильника теплової енергії. Завдяки останньому вдалося заощадити 60 тис. грн. за опалювальний сезон.

ВАТ «Рівнесільмаш» придбав для дитячого садка пральний комплекс на суму 43 тис. грн.

При ДНЗ обладнані: музична зала, фізкультурна зала, музей «Берегиня», профілактичний кабінет «Малятко-здоров'ятко», кімната казки.

1 вересня 1985 року була введена в експлуатацію нова школа в Квасилові. Сьогодні це вже навчально-виховний комплекс «Школа-ліцей», директор - Віра Вікторівна Людвік.

Тут здобувають освіту 905 школярів, працює 81 вчитель та 30 обслуговуючого персоналу. Школа обладнана сучасним комп'ютерним класом, в якому діти можуть користуватися послугами Інтернету. У навчальному закладі працює їдальня, кімната дозвілля, є два спортивні зали.

При «Школі-ліцеї» діють спортивні секції та гуртки за інтересами. Активно працює з дітьми студія «Обереги», яка функціонує в рамках канадської програми «4Н».

У «Школі-ліцей» запроваджено класи поглибленого вивчення англійської мови та математики. На районних та обласних олімпіадах учні школи щорічно займають призові місця. Квасилівський навчально-виховний комплекс «Школа-ліцей» є кращим закладом в районі серед інших шкіл такого типу.

Професійний ліцей

Квасилівський професійний ліцей був заснований у 1987 році.

На даний час тут навчається 582 учні, які здобувають професії кухаря, кондитера, електрогазозварювальника та рихтувальника кузовів автомобілів, верстатника широкого профілю. В ліцеї працюють 84 особи, з них 26 викладачів, 23 майстри виробничого навчання та 35 осіб обслуговуючого персоналу. Очолює колектив Олександр Леонідович Савчук.

В професійному ліцеї діє канадська програма щодо прогресивних напрямків професійно-технічної освіти.

Культура

В селищі діє комплекс культурного дозвілля, до якого входять: будинок культури, публічно-шкільна бібліотека, музична школа, спортивно-підлітковий клуб «Сокіл».

Будинок культури підпорядковується і підзвітний Квасилівській селищній раді та уповноваженому ним органу - районному відділу культури. До штату входять два культосвітні працівники та один технічний працівник. Директор - Зіновій Іванович Дмиш. У 2008 році приміщення головної зали було капітально відремонтовано за кошти бюджету розвитку, в поточному році проведено реконструкцію фасаду та виставкового залу на загальну суму 430 тис. грн.

При будинку культури діють чоловічий вокальний ансамбль «Оксамит» та жіночий вокальний ансамбль «Молодички». Керівник - Володимир Петрович Баглай.

Ансамбль дитячого естрадного співу «Лорелей»

У 2005 році утворився ансамбль дитячого естрадного співу «Лорелей», керівник - Лілія Павлівна Биць. Гурток естрадного співу відвідують діти з 6 років. Спортивно-бальним танцям навчаються діти в танцювальному гуртку «Арт-квартал», керівник - Артур Прокаєв. Гурт «Весняночка» танцює народні та сучасні танці, керівник - Любов Адольфівна Добродзій.

Аня Яремчик Солісткою ансамблю «Лорелей» є колишня вихованка Квасилівського НВК «школа-ліцей», нині студентка технічного коледжу - Аня Яремчик.
Ні один концерт у Квасилові не обходиться без Ані, голос якої чарує своєю силою і красою.
Її талант і професіоналізм помітили не тільки українські, а й польські глядачі, де ансамбль був з концертами. Українська діаспора зустрічала дівчину дружніми і гучними оплесками.
Аня є постійним лауреатом районного конкурсу «Юна зірка», а також призерка відбіркового туру міжнародного конкурсу «Південний експрес». На її рахунку багато перемог і нагарод, але головна перемога – це щира любов шанувальників її таланту.

Публічно-шкільна бібліотека-філіал № 3 Рівненської районної ЦСПШБ заснована у 1946 році, складається з чотирьох підрозділів: абонемент, читальний зал, дитячий відділ, шкільний відділ. Завідувач ПШБ - Оксана Віталіївна Захарчук, завідувач шкільним відділом - Людмила Леонтіївна Музичук. Надходження періодичних видань до публічно-шкільної бібліотеки частково фінансує селищна рада.

Квасилівська дитяча музична школа має 6 філіалів: Корнин, Городок, Басів Кут, Колоденка, Омеляна, Тинне. Викладацький колектив разом з директором Віктором Дмитровичем Котовичем створюють всі умови для навчання та розвитку творчо-обдарованих дітей та молоді.

Медицина

В селищі функціонує лікарська амбулаторія загальної практики сімейної медицини.

Матеріально-технічна база лікарської амбулаторії задовільна.

В приміщенні амбулаторії обладнані кабінети для прийому хворих лікарями: терапевтом, педіатром, акушером-гінекологом. Працюють: клінічна лабораторія, фізіотерапевтичний та маніпуляційні кабінети. Амбулаторія укомплектована лікарськими кадрами (7 лікарів), середнім медичним персоналом (9 осіб), молодшим медичним персоналом (2 особи).Очолює колектив головний лікар Микола Мирославович Полагнюк.

З бюджету розвитку селищної ради проведена реконструкція амбулаторії та евроремонт кабінетів з гарячим водопостачанням на суму 360 тис. грн.

Введено в експлуатацію дві палати денного стаціонару на 8 ліжкомісць. На утримання амбулаторії щорічно виділяється з бюджету селищної ради 490 тис. грн.

При лікарській амбулаторії працює пункт швидкої медичної допомоги, який обслуговує жителів селища Квасилів, а також навколишніх сіл (Корнин, Загороща, Тайкури, Порозово) з радіусом обслуговування 18 км.

Для надання невідкладної швидкої медичної допомоги в селищі діє 4 медичні бригади.

На території селища надають стоматологічні послуги 3 приватні кабінети та 2 державні.

Продаж медичних препаратів населенню здійснюють аптека «Антарес» та аптека № 67. Селищною радою профінансовано безкоштовне придбання ліків для пільгових категорій населення в сумі 28,473 тис. грн. за 2008 рік.

Соціальна сфера

Святкування Дня захисту дітей

В демографічній ситуації селища відбулися досить позитивні зміни: тільки за минулі і поточний роки народилося 252 дитини. Загальна чисельність населення становить 10200 осіб, згідно перепису населення. З них дітей до 18 років - 3172 особи, молоді від 18 до 35 років - 4000 осіб, від 36 років і старші 3028 осіб. Працездатне населення становить 3980 осіб, з яких в селищі працює 610 осіб.

Соціальні працівники, координатори дбають про інвалідів ВВВ, учасників бойових дій, учасників війни, вдів загиблих воїнів, реабілітованих. В нашому селищі проживає Герой Соціалістичної праці Катерина Павлівна Пастущик, цьогоріч їй виповнилося 93 роки. Довгожителів селища нараховується 16 осіб, віком понад 90 років. У грудні 2009 року виповнюється 100 років Поліні Олександрівні Антонюк. Працюють дві особи, які здійснюють догляд та надають послуги для одиноких непрацездатних громадян вдома. Надаються матеріальні допомоги, здійснюються соціальні виплати незахищеним категоріям сімей.

Протягом 2008 року та початку 2009 року виконком селищної ради виділив для жителів Квасилова матеріальні допомоги на загальну суму 14,050 тис. грн.

Одним з головних напрямків соціально-економічного розвитку селища є реалізація державної молодіжної та сімейної політики. В селищі діє центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, який надає соціальні послуги різним категоріям сімей, молоді, дітям. Протягом 2008 року була надана 841 індивідуальна послуга.

Центр реалізовує такі завдання:

   - здійснює соціальний супровід сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах;
   - проводить профілактичну роботу із запобігання негативним явищам у дитячому та молодіжному середовищі;
   - консультує з питань статевого виховання дітей та молоді та готує їх до створення сім'ї.

Директор Квасилівського селищного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Тетяна Валеріївна Форманюк, у її підпорядкуванні працюють один працівник та вісім волонтерів.

Релігія

У селищі Квасилів є п'ять діючих релігійних громад:

   - Українська Православна Церква -священик Роман Лєошек;
   - Українська Православна Церква Київського Патріархату - священик Ігор Кучерук;
   - Церква Євангельських християн-баптистів - просвітер Володимир Чекеренда;
   - Церква Євангельських християн-п'ятидесятників - просвітер Володимир Семенчук;
   - Церква Євангельських християн-баптистів - просвітер Павло Перець.

Керівники релігійних громад духовно збагачують населення, пропагують значимість віри для людини. При церквах діють недільні школи для дітей. Релігійні громади не стоять осторонь проблем селища, зокрема просвітер Володимир Чекеренда організував доброчинну акцію по благоустрою території кладовища, постійно здійснює переважну частину фінансування на оздоровлення дітей з особливими потребами, дітей-сиріт та напівсиріт.

Правопорядок селища Квасилів

На території селища працює дільничний інспектор Сергій Костянтинович Остапчук та інспектор патрульної служби міліції Юрій Федорович Гусар. Діє громадське формування з охорони громадського порядку в кількості 17 чоловік. Для їх роботи обладнана спеціальна кімната (опорний пункт), де є відповідні умови праці.

Працівники слідкують за дотриманням правопорядку при проведенні масових заходів виконкому селищної ради, проводять профілактичну роботу з населенням селища щодо боротьби із злочинністю, наркоманією, пияцтвом, перевіряють роботу закладів громадського харчування.

У 2009 році заплановано встановлення відеокамер цілодобового спостереження в найбільш людних місцях селища для ефективної роботи боротьби зі злочинністю.

Спорт

ФК «Будьмо»

Напевно символічно Квасилів визнали найспортивнішим селищем 2008 року, адже спортивна слава його бере початок у 1911 році, коли було засноване гімнастичне товариство «Сокіл», яке пишалося досягненнями своїх спортсменів в Україні та за кордоном. Змагання-олімпіади, які проходили у Квасилові збирали учасників з усієї Волині та Чехії.

Переможець чемпіонату світу з боротьби самбо

Повернули спортивну славу Квасилову вихованці секції боротьби самбо та дзюдо районної ДЮСШ «Колос». Однією з кращих є майстер спорту міжнародного класу з боротьби самбо чемпіонка Європи та віце-чемпіонка світової першості Марія Мухаровська. Гордістю селища є брат і сестра Олександр і Тетяна Чмир, які виступають у складі збірної команди України. Олександр Чмир – срібний призер чемпіонату світу з боротьби самбо 2007 року, майстер спорту, нині студент Міжнародного економіко-гуманітарного університету ім. академіка Степана Дем’янчука.

У 2008 році найвище досягнення виборола на чемпіонаті світу з боротьби самбо, ставши чемпіонкою світу у ваговій категорії до 48 кг - Тетяна Чмир, її тренери - Коба М. П., Коба Д. П. Микола Павлович Коба отримав сертифікат Європейської Федерації самбо, як суддя міжнародної кваліфікації та тренера міжнародної кваліфікації, а весною отримав звання заслуженого майстра спорту України.

Футбольна команда «Будьмо-Квасилів» перемогла у Чемпіонаті Рівненського району з футболу, перша ліга, група Б. ФК «Квасилів» постійно беруть участь в чемпіонатах району та області.

Срібний призер чемпіонату світу з боротьби самбо

На розвиток фізичної культури і спорту Квасилівською селищною радою виділялися кошти, зокрема:
- підлітковий клуб «Сокіл» у 2008 році використав 21,6 тис гри;
- на спортивні заходи витрачено 21,7 тис грн;
- придбано спортінвентарю на 10,1 тис.грн.

У 2008 році Квасилів зайняв 1 місце в районі, а в області - 2 місце в номінації «Спортивне село». За кошти інвестора побудоване нове футбольне поле. Відновлене тренувальне поле з міні-футболу з гаревим покриттям та планується будівництво ще одного тренувального поля поряд зі стадіоном.