Історія бібліотеки

Громадська бібліотека в Квасилові була організована у 1871 році з відкриттям школи. Частину книг передали в її фонд жителі зі своїх зібрань, частину купили, причому грошей на придбання нових видань не шкодували. Пізніше, у 1889 році з ініціативи Ч. Саранського було організоване товариство «Читацька бесіда». Первісно його метою було краще засвоєння російської мови. Отже потрібні були російські книги. Так бібліотека стала чесько-російською, поступово перетворилась в одну з найбільших на Волині. В роки першої світової війни бібліотеку вдалося зберегти. Правда нові книги сюди не надходили. Але після закінчення війни кількість книг, особливо чеською мовою, знову починає зростати: дещо знову купили, а дещо надійшло як подарунки. «Читацька бесіда», до речі, була першим таким товариством чеських переселень на Волині.

Організатором громадської бібліотеки є Франтішек Шебор, який з 1875 по 1888 роки вчителював у Квасилові. З 1992 по 1935 роки бібліотекарем був Володимир Томаш, якого вважали людиною надзвичайно великих інтересів, дуже освіченим, культурним і цікавим співрозмовником.

В 60-роках у Квасилові була організована центральна районна бібліотека, керівником якої на протязі багатьох років стала Ремінна Ганна Василівна. З переходом її на інше місце роботи, бібліотеку очолила Новак Ніна Василівна. Через два роки посаду завідуючої районної бібліотеки посіла Савелюк Ніна Олександрівна.

З 2 січня 1979 року почала діяти централізована бібліотечна система і центральну районну бібліотеку з Касилова перемістили до смт. Клевань ІІ, при цьому Квасилівську бібліотеку перейменували на міську. Ніна Олександрівна була її незмінним керівником до 19… року.

У 2002 році відбулася реорганізація бібліотечної мережі шляхом об’єднання публічних і шкільних бібліотек.